تصویر مربوط به یک آقای راننده ماشین سنگین است که پشت فرمون نشسته و با دستش علامت لایک داده با لبخند

راهنمای اخذ ویزا اسکیل ورکر راننده پایه یک در استرالیا

راهنمای اخذ ویزا اسکیل ورکر راننده پایه یک در استرالیا بسیار حائز اهمیت است. استرالیا در هر سال مهاجران بسیاری را پذیرش می کند. بخشی از مهاجران را راننده های پایه یک یا به عبارتی نیرو های کار حرفه‌ ای تشکیل خواهند داد. در واقع یکی از مهم ترین سیاست‌ های استرالیا و همچنین ایالت‌ های مختلف آن جذب کردن مهاجران توسط نیروی کار ماهر یا افراد متخصص می باشد. در صورتی که شما هم در حرفه خودتان مهارت زیادی دارید، یک راننده پایه یک با تجربه هستید و به دنبال زندگی در قاره استرالیا می باشید، ویزای اسکیل ورکر یا مهارتی استرالیا می تواند شما را به این هدفتان برساند. به طور کلی ویزای مهارتی یا Skilled worker این سرزمین یکی از بهترین و قابل اعتمادترین راه‌ های مهاجرتی به این مکان می باشد. متقاضیان با این نوع ویزا می توانند متناسب با تخصص خودشان که ممکن است رانندگی باشد، اقامت استرالیا را اخذ کنند. ما در این مقاله در مورد اخذ ویزا اسکیل ورکر راننده پایه یک در استرالیا شما را راهنمایی خواهیم کرد. اگر درباره این موضوع کنجکاو هستید، به متن زیر توجه نمایید. 

شرایط اخذ ویزا اسکیل ورکر راننده پایه یک در استرالیا

اما در رابطه با شرایط اخذ ویزا اسکیل ورکر راننده پایه یک در استرالیا باید بگوییم که، اداره مهاجرتی استرالیا برای اخذ ویزا اسکیل ورکر راننده پایه یک شرایط به خصوصی را تعریف کرده است. شروط اصلی برای اخذ ویزای مهارتی استرالیا به شرح زیر می باشد.

 ۱•️ مهارت و تخصص راننده:

یکی از مهم‌ ترین شرط ها برای دریافت ویزای اسکیل ورکر این است که فرد (راننده پایه یک) از مهارت کافی در این حرفه برخوردار باشد. به طور کلی اداره مهاجرت استرالیا دائما و هر سال یک فهرست از تخصص‌ ها و حرفه های مورد نیازش را در سایت های رسمی منتشر می‌ کند. ولی این فهرست بر اساس نیاز و همچنین شرایط استرالیا دائما در حال تغییر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و به‌ روزتر در مورد مشاغل استرالیا و حتی تغییرات احتمالی می توانید با  کارشناسان در تماس باشید.

 ۲• سن فرد متقاضی:

به طور کلی سن متقاضی لازم است که حداقل ۱۸ تا ۴۴ تمام باشد. 

۳• برخورداری از مدرک زبان انگلیسی

برای اخذ ویزا اسکیل ورکر راننده پایه یک در استرالیا حتما شخص متقاضی باید حداقل نمره ۶ را از آزمون آیلتس و 55 از PTE را کسب کند.

 ۴•️ ارزیابی و معادل‌ سازی کردن مدرک تحصیلی:

برای گرفتن این ویزا اصطلاحاً لازم است که اسسمنت مثبت بگیرید. این موضوع یعنی باید مدارک تحصیلی‌تان را به سازمان های ارزیاب ارائه داده و مدرک معادل استرالیایی آن را دریافت کنید. با این ارزیابی مشخص می شود که آیا مدارک یا سوابق تحصیلی‌تان با استاندارد های بازار مشاغل استرالیا تطبیق دارد یا نه. کلا حدودا چهل سازمان ارزیاب درون استرالیا فعالیت می کنند که هر یک از آن ها بر ‌روی رشته و حرفه ای خاص متمرکز هستند. مثلا سازمان مهندسی استرالیا یا Engineers Australia مسئول ارزیابی مدارک رشته‌ مهندسی می باشد. از طرفی مدارک درخواستی هر کدام از سازمان ها هم ممکن است با یکدیگر متفاوت باشند. به عنوان مثال برخی از سازمان‌ های ارزیاب تنها مدارک تحصیلی و همچنین سابقه کاری را می خواهند. ولی برخی دیگر به همراه این مدارک از فرد متقاضی مدرک زبان انگلیسی هم دریافت خواهند کرد.

۵• امتیاز شماری:

پس از این که متقاضیان مدارک خود را تحویل دادند، اداره مهاجرت استرالیا به بررسی صلاحیت این افراد برای دریافت ویزا اسکیل ورکر راننده پایه یک در استرالیا می پردازند و برای این کار از سیستم امتیاز شماری یا اسکیل سلکت استفاده می کنند. این امتیازها معمولاً برحسب عواملی همچون سن، تحصیلات متقاضی، مهارت وی در زبان انگلیسی یا وضعیت تأهل و همچنین سابقه کاری او محاسبه می‌ شود. توجه داشته باشید که حداقل امتیاز لازم جهت اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا ۶۵ می باشد. البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که اگر فردی ۵۰ امتیاز خالص بگیرد هم می تواند برای دریافت ویزا اقدام کند. در این صورت لازم است ۱۵ امتیاز کمکی را از ایالت مد نظرش دریافت نماید.

تصویر یک خیابان است که سایع چند تا آدم و پرچم استرالیا روی آن افتاده

مراحل دریافت ویزا اسکیل ورکر راننده پایه یک در استرالیا

موضوع مهم دیگر مراحل دریافت ویزا اسکیل ورکر راننده پایه یک در استرالیاست. تا به اینجا با شرایط اخذ ویزا اسکیل ورکر راننده پایه یک استرالیا آشنا شدیم. توجه داشته باشید که مراحل ثبت درخواست ویزا مهارتی پیچیده است؛ در نتیجه قبل از هرکاری باید مدارک مورد نیازتان را بررسی کنید. اگر می خواهید در پروسه رقابتی شانستان را بالا ببرید توصیه می کنیم با وکلای مهاجرتی حرفه‌ ای مشورت کنید. مراحل اخذ ویزا اسکیل ورکر راننده پایه یک استرالیا عبارت است از:

  • انتخاب کردن رشته مورد نیاز از فهرست کاری استرالیا

در مرحله اول لازم است که رشته متناسب با تخصص تان را از فهرست کاری اداره مهاجرت انتخاب نمایید. انتخاب کد رشته حساس و تخصصی می باشد. گاهی وقت ها به خاطر نداشتن اطلاعات لازم و فقط به خاطر شباهت رشته های تحصیلی با کاری، ممکن است کدی را انتخاب نمایید که با شرایط مربوطه و امتیاز مورد نیاز برای دعوت‌ نامه همخوانی نداشته باشد. فهرست مشاغل مد نظر استرالیا در ۳ گروه زیر منتشر می شوند:

 ▪︎ گروه مشاغل بلند مدت یا میان‌ مدت 
▪︎ گروه مشاغل کوتاه‌ مدت 
▪︎ گروه مشاغل رجینال و منطقه‌ ای

  • کسب امتیازات لازم در سیستم های امتیاز شماری مربوط به اداره مهاجرت استرالیا بر اساس نوع ویزا، مرحله دوم از مراحل

    ویزا اسکیل ورکر راننده پایه یک در استرالیا است. در این مرحله فرد متقاضی باید برحسب رشته و شغل مورد نظرش که در این جا راننده پایه یک می باشد، امتیازات لازم را کسب کند.

  • مرحله سوم برای اخذ ویزای اسکیل ورکر، دریافت اسسمنت مثبت می باشد. اسسمنت که همان معادل‌ سازی میباشد، مهم‌ ترین مرحله اخذ ویزای مهارتی استرالیا می باشد.
  • ثبت امتیاز توسط فرم EOI

بعد از دریافت کردن اسسمنت مثبت لازم است که فرم ابزار تمایل را توسط سیستم Skill Select تکمیل کرد. این اظهارنامه فرمی آنلاین می باشد که به متقاضی اجازه می‌ دهد تا اطلاعات مرتبط با تحصیلات، مهارت‌، تجربه و علاقه اش را برای کار کردن در استرالیا ثبت نماید. توجه کنید که در این مرحله هم امتیازها به وسیله سیستم امتیاز شماری حساب می‌ شود.

  • انتظار برای دریافت دعوت‌ نامه بعد از ثبت فرم EOI، مرحله پنجم اخذ ویزای اسکیل ورکر است. مدت‌ زمان صدور این دعوت‌ نامه متغیر خواهد بود و نمی‌ توانیم یک زمان دقیقی برایش پیش‌ بینی کنیم. در این مرحله حتما باید حواستان به پرونده‌ ثبت‌ شده باشد؛ به خاطر آن که ممکن است شروط ایالت‌ ها تغییر کند.
  • اگر موفق شدید که دعوت‌ نامه ویزا اسکیل ورکر خود را از ساب‌ کلاس‌ مد نظرتان کسب کنید، تنها دو ماه برای ثبت و ارسال مدارکتان و همچنین پرداخت هزینه‌ فرصت دارید. 

● در آخر برای گرفتن ویزا اسکیل ورکر راننده پایه یک در استرالیا مهاجرت کنید.

مشاوره تخصصی مهاجرت

فهرست مطالب

سوالات متداول آیا استرالیا برای مهاجرت راننده پایه یک مقصد مناسبی است؟

استرالیا می تواند گزینه مناسبی برای رانندگان کامیونی باشد که قصد مهاجرت دارند. با این حال، درک شرایط ویزا، فرصت های شغلی و شرایط زندگی قبل از تصمیم گیری ضروری است. تحقیق در مورد مسیرهای ویزا، الزامات صدور مجوز و بازار کار برای یک فرآیند مهاجرت موفق بسیار مهم است.

حقوق رانندگان لیفتراک در استرالیا بسته به عواملی مانند موقعیت مکانی، تجربه و صنعت خاصی که در آن کار می کنند می تواند متفاوت باشد. به طور متوسط، رانندگان لیفتراک در استرالیا می توانند بین 20 تا 30 دلار استرالیا در ساعت درآمد داشته باشند. با این حال، نرخ ها ممکن است در مناطق یا صنایع خاصی که تقاضا بیشتر است، بالاتر باشد. همیشه ایده خوبی است که با لیست مشاغل محلی و منابع صنعتی برای دقیق ترین و به روزترین اطلاعات حقوق و دستمزد بررسی کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها