جاب آفر عمان

تصویر مربوط به یکی از شهر هری عمان است

فرم امتیازبندی مهاجرت عمان

مشاوره تخصصی مهاجرت

فهرست مطالب

درخواست برای جاب آفر عمان، یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور است. این کشور از آنجایی که از نظر اقتصادی، فرصت‌های شغلی و میزان دستمزد نیروهای کار کشوری مطلوب است، متقاضیان زیادی برای مهاجرت دارد. اما برای مهاجرت به عمان نیز مانند هر کشور دیگری، حداقل شرایطی را باید داشته باشید؛ شرایطی مانند مهارت‌های زبانی، حداقل مدرک دیپلم، شرایط سنی مناسب، مهارت‌های کاری لازم و … . در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با نکات بیشتری در مورد این موضوع آشنا کنیم.

یکی از بهترین راه‌ها برای مهاجرت به کشور عمان، دریافت جاب آفر عمان است. کشور عمان یکی از محبوب‌ترین کشورهای آسیایی برای مهاجرت محسوب می‌شود. این موضوع به این دلیل است که این کشور از لحاظ اقتصادی و وضعیت شغلی، در شرایط مطلوبی به سر می‌برد؛ به همین دلیل بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای نزدیک ایران را دارند، معمولاً عمان را در میان اولویت‌های خود قرار می‌دهند. در ادامه این مطلب بیشتر با این موضوع آشنا خواهیم شد.

ویزای جاب آفر عمان چیست؟

دریافت ویزای جاب آفر عمان چیست؟ از مهم‌ترین قسمت‌های مهاجرت کاری محسوب می‌شود. این ویزا این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید همراه با خانواده به این کشور مهاجرت کرده و به انجام شغل مورد نظر خود مشغول شوید. شاید یکی از مهم‌ترین مواردی که منجر شده است کشور عمان طرفداران زیادی برای مهاجرت داشته باشد، نزدیکی آن به ایران است؛ بنابراین شما در عین حال که می‌توانید در یک کشور با اقتصادی پویا کار کنید، به دلیل نزدیکی آن به ایران می‌توانید در فواصل زمانی کوتاه‌تر با هزینه‌های کمتر به کشور خود نیز سفر کنید.

تصویر مربوط به یکی از شهرهای عمان که در کنار دریاست و در شب گرفته شده

شرایط اخذ ویزای جاب آفر عمان

اگر بخواهیم شرایط اخذ ویزای جاب آفر عمان را بیان کنیم، باید بگوییم برخی از شرایط بر حسب نوع شغل ممکن است متفاوت باشند. یا اینکه هر شرکتی ممکن است یک سری شرایط به‌خصوصی را در نظر بگیرد. اما برخی شرایط وجود دارند که به صورت عمومی بوده و تقریباً می‌توان گفت در تمام مشاغل در نظر گرفته می‌شوند؛ به طور مثال یکی از این شرایط، سن فرد است که باید کمتر از ۴۵ سال باشد. از دیگر شرایط می‌توان به داشتن جاب آفر عمان، میزان تسلط بر زبان انگلیسی یا عربی، تخصص و مهارت لازم در شغل مورد نظر و مدرک تحصیلی اشاره کرد.

 • داشتن جاب آفر عمان 

اولین و مهم‌ترین شرط برای دریافت ویزای جاب آفر عمان این است که شما بتوانید از یک کارفرمای عمانی، یک پیشنهاد کاری دریافت کنید. برای دریافت جاب آفر عمان باید از طریق سایت‌های کاریابی معتبر این کشور اقدام نمایید. در واقع دریافت ویزا پس از دریافت جاب آفر انجام می‌گیرد. وقتی که شما موفق به دریافت یک پیشنهاد شغلی شدید، حال می‌توانید اقدامات دیگر برای دریافت ویزا را انجام دهید.

 • مهارت های زبانی 

از آنجایی که زبان رسمی کشور عمان زبان عربی است، بنابراین شما باید بتوانید حداقل در سطح متوسط به این زبان مسلط باشید. حال در برخی از شغل‌ها شما مجبور به برقراری روابط و تعاملات بین‌المللی هستید. در این صورت باید در زبان انگلیسی نیز مهارت داشته باشید. برخی از شغل‌ها نیاز به مهارت بیشتر در زبان داشته و برخی دیگر نیاز به مهارت متوسط دارند‌. اما به طور کلی سطح زبان شما به عنوان یک ایرانی در زبان‌ عربی، باید حداقل در حد متوسط یا B1 باشد.

برای زبان انگلیسی نیز به مدرک آیلتس احتیاج دارید؛ نمره قابل قبول در آیلتس برای کشور عمان ۶ یا ۵/۵ است. اما باید دقت داشته باشید که اگر مدرک آیلتس خود را دریافت می‌کنید، حتماً باید تا حدی زبان عربی را نیز آموخته باشید؛ زیرا زبان رسمی در این کشور عربی است و برای بهتر شدن ارتباطات خود و زندگی راحت‌تر در کشور عمان، بهتر است زبان عربی را نیز در حد رفع نیاز بیاموزید.

خانمی در حال یادگیری زبان برای دریافت جاب آفر عمان

 • سوابق کاری مرتبط

از دیگر شرایط مهم برای دریافت ویزای جاب آفر عمان، داشتن سابقه کاری مرتبط با شغل مورد نظر است. بسیاری از شغل‌ها نیازمند داشتن سابقه و تجربه کافی هستند و برای داشتن یک پیشنهاد شغلی نیز به میزان مهارت و تجربه شما نگاه می‌کنند. به‌خصوص برای شغل‌هایی که در زمینه‌های پزشکی، مهندسی و مدیریتی هستند، سابقه کاری و میزان مهارت شما یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها برای ارزیابی بوده که می‌تواند در رقابت با سایر متقاضیان، از شما یک برنده بسازد. البته تازه‌کارها نباید نگران باشند؛ زیرا برخی از شرکت‌ها برای بعضی از مشاغل ممکن است از میان افرادی بدون سابقه نیز، نیروی کار خود را انتخاب کنند.

 • حداقل سن مورد نیاز 

از دیگر شروط لازم برای دریافت ویزای جاب آفر عمان، داشتن شرایط سنی مناسب است. شرط سنی برای این موضوع زیر ۴۵ سال است. البته برای برخی از مشاغل مانند پزشکی یا مشاغل مدیریتی و آموزشی، افراد بین ۵۰ تا ۶۰ سال نیز می‌توانند درخواست دهند. همچنین فرد درخواست‌دهنده نباید زیر ۲۱ سال سن داشته باشد.

 • مدرک تحصیلی 

لزوم داشتن مدرک تحصیلی، صرفاً به نوع و زمینه شغلی بستگی دارد؛ به طور مثال برای برخی مشاغل ساده مانند نیروهای کار ساده، فقط مدرک دیپلم کافی است. نیروهای ماهرتر باید مدرک فنی و حرفه‌ای مرتبط با شغل خود را داشته باشند. اما برای مشاغلی مانند پزشکی، مدیریتی، مالی و مهندسی، داشتن مدرک دانشگاهی لازم است.

 • داشتن تمکن مالی

کشور عمان جزء معدود کشورهایی است که برای دریافت ویزای جاب آفر، نیازی به تمکن مالی ندارید. همانطور که می‌دانید تمکن مالی یکی از مهم‌ترین شرایطی است که باید برای انواع مهاجرت اعم از کاری تحصیلی و داشته باشید. اما کشور عمان از این قاعده مستثنی است.

مدارک لازم برای دریافت جاب آفر عمان

برای دریافت ویزای جاب آفر عمان، باید یک سری مدارک لازم برای دریافت جاب آفر عمان را تهیه و ارائه نمایید. تهیه مدارک نیازمند این است که شما از قبل توانسته باشید شغل مورد نظر خود را در این کشور پیدا و نامه پیشنهاد شغلی را دریافت کرده باشید. حال باید از طریق وب سایت رسمی Royal Oman Police، فرم درخواست الکترونیک ویزا را پر و امضا نمایید. همچنین کارفرمای عمانی شما نیز باید این فرم را امضا کند. 

دقت کنید که فرم درخواست ویزا باید به یکی از زبان‌های عربی یا انگلیسی پر شود‌ حال مدارک دیگر را باید تهیه و ضمیمه این فرم نمایید. از جمله مدارکی که باید تهیه کنید، دو قطعه عکس رنگی ۶ در ۴ سانتی‌متر است که باید اخیراً گرفته شده باشند. همچنین پاسپورت معتبر که دارای حداقل ۶ ماه اعتبار باشد، به همراه کپی آن مورد نیاز است. از دیگر مدارک لازم، مدرک جاب آفری است که از طرف وزارت کار کشور عمان صادر شده است‌. این مدرک به همراه کپی آن باید ارائه گردد. 

همچنین برای مشاغلی مانند پزشکی، ورزشی، مذهبی، رسانه‌ای، مهندسی و …، باید یک کپی از تاییدیه سازمان مربوط به آن شغل را ارائه نمایید. برای برخی مشاغل مانند مهندسی نیز نیاز به نامه تاییدیه از طرف وزارت کار کشور عمان دارید. از دیگر مدارک مهم، گواهی عدم سوء پیشینه است؛ در واقع دولت عمان باید مطمئن باشد که شما یک فرد امن برای این کشور هستید.

درخواست ویزا نیازمند پرداخت یک هزینه است که شما باید رسید پرداخت یا فیش واریزی را، به عنوان یکی از مدارک ارائه نمایید. مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی نیز به همراه مدارک دانشگاهی، فنی و حرفه‌ای و سایر مدارک اثبات‌کننده تخصص و مهارت شما، از جمله مدارک ضروری هستند. برخی مدارک دیگر مانند سابقه بیمه و گواهی اشتغال به کار که نشان‌دهنده سوابق شغلی هستند نیز، باید ارائه گردند. یکی دیگر از مدارک لازم، گواهی سلامت پزشکی است.

تصویر مربوط میشه به جزیره ای در عمان

اطلاعات موجود در قراردادهای جاب آفر عمان

اطلاعات موجود در قراردادهای جاب آفر عمان، مانند قراردادهای کاری در ایران و سایر کشورها که میان کارمند و کارفرما بسته می‌شوند هستند. در این قراردادها هر آنچه که به شغل مورد نظر مربوط می‌شود، گنجانده خواهد شد. البته برخی از کارفرماها به دلایلی ممکن است از آوردن برخی از این اطلاعات در قراردادها خودداری کنند که باید حواستان به این موضوع باشد. از مهم‌ترین اطلاعاتی که باید در یک قرارداد کاری گنجانده شوند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشخصات کامل کارمند یا کارگر شامل نام، نام خانوادگی، شماره تماس، شماره پاسپورت و آدرس محل سکونت
 • مشخصات کامل کارفرما شامل نام رسمی شرکت، شماره ثبت و آدرس ثبت آن
 • عنوان شغلی مورد نظر
 • شرح کامل و دقیق وظایف
 • تاریخ کامل شروع به کار و مدت زمان اعتبار قرارداد
 • میزان دقیق حقوق ناخالص به همراه جزئیات آن و همچنین دریافتی‌ها و کسورات مختلف شامل پاداش‌، مزایا، کمیسیون، حق بیمه و سایر دریافتی‌ها یا کسورات کارمند 
 • تعداد روزهای مرخصی ماهانه و شرایط مخصوص آن
 • نحوه فسخ قرارداد و شرایط و وظایف هر کدام از طرفین در این خصوص
 • هر گونه شرایط و توافق‌های دیگری که بین دو طرف انجام می‌گیرد

نکات مهم در خصوص عقد قرارداد جاب آفر عمان

اما نکات مهم در خصوص عقد قراداد جاب آفر عمان به این صورت است که شما چه در ایران و چه در هر کشور دیگری از جمله عمان اگر بخواهید یک قرارداد کاری امضا کنید و مشغول به کاری شوید، حتماً باید به یک سری نکات توجه کنید. توجه به این نکات باعث می‌شود که از بروز احتمالی برخی از اتفاقات، سوء‌استفاده‌ها و یا کلاهبرداری‌ها جلوگیری کنید. اولین نکته این است که هر دو طرف قرارداد یعنی کارمند و کارفرما، باید حتماً قرارداد را امضا نمایند. علاوه بر امضای کارفرما، مهر رسمی شرکت نیز باید پای تمامی نسخه‌های قرارداد باشد. نکته دیگر این است که سعی کنید تا حد امکان از قرارداد نسخه‌های مختلفی را تهیه کنید. این نسخه‌ها باید در برگه‌های مخصوص شرکت که دارای سربرگ رسمی آن شرکت و یا کارفرما هستند باشند. نکته دیگر به دریافت ویزا برمی‌گردد؛ همانطور که قبلاً گفتیم برای اینکه بتوانید ویزای جاب آفر عمان خود را دریافت نمایید، باید پیشنهاد شغلی خود را از یک کارفرمای عمانی دریافت کرده باشید. اما این نکته مهم را نیز باید مد نظر قرار دهید که قرارداد استخدام مخصوص نیروهای خارجی در کشور عمان، حتماً باید مورد تایید وزارت کار این کشور نیز قرار گیرند. در غیر این صورت شما نمی‌توانید ویزای خود را دریافت کنید.

تصویر مذبوط به یک خانم و آقاست که پشت میز رسیدن و باهم در حال دست دادن بعد از بستن قراداد هستن

مشاغل مورد نیاز عمان برای دریافت جاب آفر

کشور عمان از آن دسته از کشورهایی است که تقریباً می‌توان گفت از تمامی زمینه‌های شغلی، نیروی کار خارجی استخدام می‌کند؛ به طور مثال در زمینه‌های پزشکی و کادر درمان، بازاریابی، مدیریت، فناوری اطلاعات، فروش، آموزش، مهندسی، رسانه، حسابداری، امنیت، شغل‌های فنی و …، از سراسر دنیا نیرو می‌پذیرد. این مشاغل جزء مشاغلی هستند که با توجه به میزان تخصص و شایستگی، افراد مختلف استخدام خواهند شد. در این قسمت می‌خواهیم به برخی از مرسوم‌ترین مشاغلی که در عمان وجود داشته و از نیروی کار خارجی برای آنها استفاده می‌کنند، به همراه میزان درآمد آنها اشاره کنیم:

 • پزشک ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ ریال عمانی 
 • پرستار ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ ریال عمانی 
 • دندانپزشک ۱۲۰۰ تا ۲۸۰۰ ریال عمانی 
 • پیراپزشک ۸۰۰ تا ۱۸۰۰ ریال عمانی 
 • مهندس مکانیک ۱۵۰۰ تا ۳۵۰۰ ریال عمانی 
 • مهندس برق ۱۶۰۰ تا ۳۸۰۰ ریال عمانی 
 • مهندس عمران ۱۷۰۰ تا ۴۰۰۰ ریال عمانی 
 • مهندس نفت ۱۸۰۰ تا ۴۲۰۰ ریال عمانی 
 • تکنسین کامپیوتر ۸۰۰ تا ۱۸۰۰ ریال عمانی 
 • برقکار ۶۰۰ تا ۱۴۰۰ ریال عمانی 
 • تعمیرکار خودرو ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ ریال عمانی 
 • نقاش ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ ریال عمانی

حال از میان تمامی این شغل‌ها، شغل‌های مربوط به کادر درمان مانند پرستاری و پزشکی، در سال‌های اخیر متقاضیان بیشتری برای مهاجرت داشته‌اند. با توجه به اینکه افراد شاغل در کادر درمان با برخی مشکلات مانند زیاد بودن ساعات کاری و پایین بودن درآمد مواجه هستند، هر روز به تعداد مهاجران این ‌شغل‌ها افزوده می‌شود. در ادامه این مطلب می‌خواهیم قدری بیشتر به جاب آفر این دو شغل در کشور عمان بپردازیم.

جاب آفر پرستاری عمان

یکی از مشاغلی که نیاز کشور عمان به آن روز به روز افزایش می‌یابد، مشاغل مربوط به کادر درمان از جمله پرستاری است. افزایش روز افزون جمعیت این کشور موجب شده است که هر روز بیشتر از قبل، نیاز عمان به کادر درمان افزایش یابد. از طرف سیستم بهداشتی درمانی این کشور پیشرفته بوده و در نتیجه افراد شاغل در کادر درمان، تمایل زیادی به مهاجرت به این کشور پیدا کرده‌اند. 

اما باید بدانید به عنوان یک پرستار برای دریافت جاب آفر عمان، باید شرایط خاصی داشته باشید. نکته مثبت در این خصوص این است که برای این شغل، محدودیت سنی خاصی وجود ندارد. از مهمترین شرایطی که فرد به عنوان یک پرستار باید برای دریافت جاب آفر پرستاری عمان داشته باشد، دریافت تاییدیه دیتافلو است. بر اساس این تاییدیه، میزان صلاحیت شخص از نظر تحصیلی، کاری و تجربی سنجیده می‌شود. 

البته این موضوع علاوه پرستاران، برای پزشکان و دندانپزشکان صدق می‌کند. در مرحله بعد شخص باید در آزمون پرومتریک شرکت کند؛ این آزمون توسط وزارت بهداشت کشور عمان به صورت آنلاین برگزار می‌شود و شخص می‌تواند چندین بار در آن شرکت کند. در صورت قبولی، افراد دارای مدرک لیسانس و دو سال سابقه کار با عنوان (register nurse) و افراد دارای دیپلم پرستاری یا پرستاری عمومی با دو سال سابقه کار، به عنوان تکنسین پرستاری مشغول به کار می‌شوند. پس از قبولی در آزمون پرومتریک شخص باید در مصاحبه وایوا (Viva) که توسط کارفرما انجام می‌گیرد شرکت کند. 

این مصاحبه برای این است که میزان شایستگی و سطح دانش فرد سنجیده شود و متقاضی نهایتاً ۳ بار می‌تواند در آن شرکت کند. همچنین افراد دارای مدرک لیسانس باید ۳ سال و افراد دارای دیپلم پرستاری و یا گواهی عمومی پرستاری، حداقل ۴ سال سابقه کار داشته باشند. پرستاران در کشور عمان، علاوه بر حقوق دریافتی مبالغی نیز بابت کمک‌هزینه مسکن، غذا، حمل و نقل، آب و برق و … نیز دریافت می‌کنند.

جاب آفر پزشکی در عمان

پزشکان نیز از دیگر افرادی هستند که پذیرش آنها از کشور عمان به همان دلایلی که قبلا ذکر کردیم، روز به روز افزایش می‌یابد. برخی از آمارها نشان می‌دهند که تا سال ۲۰۴۰، نیاز کشور عمان به پزشک به ۱۳۰۰۰ نفر و به داروساز به ۲۰۰۰ نفر خواهد رسید. برای پزشکان نیز شرایط دقیقاً مانند پرستاری بوده و دریافت تاییدیه دیتافلو، شرکت آزمون پرومتریک و شرکت در مصاحبه وایوا ضروری است. همچنین میزان سابقه کاری برای پزشکان جهت دریافت جاب آفر پزشکی عمان، بین ۲ تا ۳ سال است. دقت کنید که تمامی سوابق کاری، باید در ۵ سال گذشته باشند.

سایت‌ های کاریابی معتبر در عمان

بهترین و کم‌هزینه‌ترین راه برای دریافت جاب آفر عمان، این است که از طریق سایت‌های کاریابی عمان اقدام کنید. در این سایت‌ها شما درخواست کاری خود را ثبت کرده و همچنین با فرصت‌های شغلی متنوعی روبرو می‌شوید. از معتبرترین سایت‌های کاریابی عمان می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • Omantel Careers
 • NaukriGulf
 • Bayt
 • Indeed Oman

ساعات کاری در کشور عمان 

یکی دیگر از نکاتی که در خصوص جاب آفر عمان باید بدانید، ساعات کاری این کشور است. ساعات کاری در کشور عمان بین ۸ تا ۱۰ ساعت در روز است. البته این میزان ساعات کاری، در ماه رمضان کاهش خواهد یافت‌. روزهای کاری نیز از یکشنبه تا پنجشنبه بوده و فرد برای برخورداری از حقوق قانونی، باید در طول هفته بین ۴۰ تا ۴۸ ساعت کار کند.

در این مقاله به ذکر نکاتی در خصوص وایزای جاب آفر عمان پرداختیم. در سال‌های گذشته مهاجرت به این کشور در حال توسعه، بسیار افزایش یافته است. اگر شما نیز جزء افرادی هستید که می‌خواهید مهاجرت کاری به این کشور داشته باشید، این مقاله می‌تواند یک راهنمای اولیه خوب برای شما باشد. البته برای اینکه اصولی‌تر و دقیق‌تر برای این کار اقدام کنید، حتماً باید با وکلای مهاجرتی معتبر و مجرب در این زمینه مشورت نمایید.

ساعت کاری در کشور عمان

مراحل استخدام پزشک در عمان ۲۰۲۴ 

یکی از مشاغل مورد نیاز کشور عمان، رشته پزشکی است. جالب است بدانید متوسط درآمد پزشکان و پرستاران در کشور عمان، از متوسط درآمد این افراد در کشورهای اروپایی بالاتر است. برای استخدام در مشاغل پزشکی، قبل از هر چیز باید مدارک لازم را تهیه نمایید. داشتن یک پاسپورت معتبر به همراه مدرک تحصیلی پزشکی، از مهم‌ترین مدارک به شمار می‌آیند. همچنین برای دوره‌های کارآموزی نیز باید سند معتبری را ارائه دهید. 

ضمنا برای اثبات سوابق کاری، باید اسناد و تاییدیه‌هایی را از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی که در آنها کار می‌کنید تهیه نمایید. حداقل سابقه کار پزشکان، ۳ سال بوده و همچنین پزشکان متخصص باید سابقه کاری متناسب با تخصص خود داشته باشند. مدارک تخصصی برای پزشکان متخصص، به همراه مجوزهای کار کشور مبدا نیز باید ارائه شوند. استخدام پزشک در عمان، شامل یک سری مراحل است که به ترتیب به آنها اشاره می‌کنیم.

مرحله اول؛ آزمون پرومتریک پزشکی 

اولین مرحله، قبولی در آزمون پرومتریک پزشکی عمان است که برگزاری آن، توسط سازمان آمریکایی Prometric انجام می‌شود. این آزمون برای سنجش صلاحیت حرفه‌ای پزشکان بوده و ثبت نام برای آن، احتیاج به هیچ پیش زمینه خاصی ندارد. این آزمون کامپیوتری بود و به صورت آنلاین برگزار می‌شود. البته ایرانیان برای شرکت در این آزمون باید به یکی از شهرهای عمان، مسقط، ابوظبی، دبی، استانبول و … بروند؛ زیرا ایران جزء برگزارکنندگان این آزمون محسوب نمی‌شود. 

آزمون پرومتریک بین ۲ تا ۲/۵ ساعت طول کشیده و از ۱۰۰ سوال تستی تشکیل شده است. فرد باید بر حسب رشته تحصیلی خود نمره بین ۵۰ تا ۶۰ را کسب کند.

 مرحله دوم؛ دریافت تاییدیه دیتا فلو

 مرحله دوم دریافت جاب آفر عمان برای پزشکان، دریافت تاییدیه دیتا فلو است و طی آن، هر موضوعی اعم از مدارک تحصیلی، سوابق کاری، گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای، پروانه مطب و … بررسی می‌شود. انجام مراحل دیتا فلو و دریافت تاییدیه آن، حدود ۲ تا ۳ ماه طول خواهد کشید. مرحله سوم، قبولی در مصاحبه وایوا پزشکی عمان است.

این مصاحبه در واقع مصاحبه‌ای شفاهی است که توسط وزارت بهداشت کشور عمان انجام می‌گیرد. طی این مصاحبه، توانایی‌ها و شایستگی‌های علمی و عملی فرد مورد بررسی قرار می‌گیرد. از پیش نیازهای این مصاحبه، دریافت تاییدیه آزمون پرومتریک، دیتافلو، گواهی گود استندینگ، ترجمه رسمی لاگبوک (برای جراحان) و رزومه کاری و تحصیلی است. مرحله چهارم، دریافت آفر لتر کار پزشکی در عمان است. در این مرحله فرد باید بتواند یک جاب آفر یا دعوتنامه شغلی، از کشور عمان را دریافت کند؛ بنابراین برای دریافت جاب آفر، شما باید پیش نیازهای قبلی را که توضیح دادیم داشته باشید. 

ارسال رزومه پزشکی برای جاب آفر عمان

دریافت جاب آفر، نیازمند ارسال رزومه به مراکز درمانی کشور عمان است. در صورت تایید رزومه، مصاحبه‌های شغلی به صورت آنلاین و یا حضوری انجام می‌شوند. در صورتی که در مصاحبه شغلی پذیرفته شدید، آفر لتر ارسال خواهد شد. در این دعوتنامه شرایط کاری و حقوقی برای شما شرح داده شده و در صورت توافق هر دو طرف، به امضای نهایی خواهد رسید. پس از اینکه تایید جاب آفر قطعی شد، می‌توانید برای دریافت ویزا اقدام نمایید‌.

تصویری از شهر عمان

مدت اعتبار ویزای کار چقدر است و آیا قابل تمدید است؟

دریافت ویزای کاری عمان، مستلزم دریافت جاب آفر است. در واقع برای دریافت این ویزا، شما باید یک اسپانسر در کشور عمان داشته باشید. کارفرمایی که شما را برای کار در این کشور می‌پذیرد، به عنوان اسپانسر شما عمل می‌کند. در واقع دریافت ویزا و مجوزهای مربوط به وزارت کار، توسط کارفرما برای شما دریافت می‌شود. ویزای کاری عمان دو سال اعتبار داشته و به افراد بین ۲۱ تا ۶۰ سال تعلق می‌گیرد. البته پس از اتمام این دو سال، شما می‌توانید ویزا را تمدید کنید. 

نکته دیگر در خصوص ویزای کاری عمان، این است که اگر جزء اتباع افغان باشید، ویزای شما به صورت لیبل‌دار صادر خواهد شد. البته فرایند کلی دریافت ویزا برای افغان‌ها، تفاوت چندانی با ویزای ایرانیان نخواهد داشت. تنها نکته‌ای که در این خصوص وجود دارد، این است که اتباع افغان برای دریافت ویزا باید یک پاسپورت معتبر و اجازه اقامت در ایران را داشته باشند.

جاب آفر عمان شامل چه چیزهایی است؟ 

از آنجایی که جاب آفر یک دعوتنامه شغلی است که از طرف کارفرما برای شما ارسال می‌شود، باید تمامی اطلاعات کوچک و بزرگ مربوط به شغل را در خود داشته باشد. از مهم‌ترین بخش‌هایی که باید در یک جاب آفر حرفه‌ای گنجانده شوند، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم؛ نام و نام خانوادگی متقاضی و کارفرما به طور کامل باید در جاب آفر ذکر شود. 

همچنین نام شرکت نیز از مهم‌ترین موارد است. طول دوره قرارداد به همراه تاریخ شروع و پایان آن نیز باید در جاب آفر ذکر شوند. همچنین ساعت‌های دقیق کاری، میزان حقوق و تمامی مزایای تعلق گرفته و میزان مالیات بر درآمد نیز باید ذکر شوند. نکته دیگر در خصوص شرح وظایف شما است که باید به طور کامل و با جزئیات، در جاب آفر عمان ذکر شود. 

همچنین آدرس دقیق شرکت و موقعیت جغرافیایی آن، باید به طور دقیق در جاب آفر عنوان شود. البته نکته‌ای که در این بین وجود دارد، این است که ممکن است بر حسب زمینه شغلی مورد نظر، تفاوت‌هایی در مفاد جاب آفر وجود داشته باشد. دقت داشته باشید که مفاد دعوتنامه شغلی را باید به درستی و با دقت زیاد، مطالعه کرده و پس از اطمینان از تطابق شرایط کاری با شرایط خودتان، آن را امضا نمایید.

جاذبه های تاریخی کشور عمان

آیا کار در عمان محدودیت سنی دارد؟ 

دریافت جاب آفر عمان محدودیت سنی دارد که از یکی مهم‌ترین شروط در این خصوص است. حداقل سن لازم برای دریافت جاب آفر، ۲۱ تا ۴۵ سال است. البته برای برخی از مشاغل، از میان افراد بین ۵۰ تا ۶۰ سال نیز پذیرش صورت می‌گیرد. معمولاً مشاغلی مانند پزشکی و همچنین مشاغل مدیریتی و آموزشی، در این جرگه قرار دارند. 

اما به طور کلی افرادی که در سنین بین ۲۱ تا ۴۵ سال هستند، شانس بیشتری در مقایسه با سایر افراد برای دریافت جاب آفر خواهند داشت. البته این نکته را هم مد نظر داشته باشید که سن شما، در میزان حقوق و درآمد شما تاثیرگذار خواهد بود. در واقع اگر در رنج سنی مورد نظر به‌خصوص در سنین جوان‌تر باشید، احتمال اینکه درآمد بالاتری داشته باشید بیشتر خواهد بود.

آیا مدرک زبان برای کار در عمان مورد نیاز است؟

یکی از شروط لازم برای دریافت جاب آفر عمان، تسلط به زبان عربی است؛ زیرا زبان رسمی این کشور زبان عربی بوده و شما باید بتوانید ارتباط موثری از نظر زبانی با مردم این کشور برقرار کنید. البته تسلط کامل به این زبان ضروری نبوده و می‌تواند در سطح متوسط نیز باشد. حال با توجه به زمینه شغلی شما ممکن است احتیاج به مهارت در زبان انگلیسی نیز داشته باشید. 

به طور مثال در مشاغلی که نیاز به برقراری روابط بین‌المللی وجود دارد، داشتن مهارت زبان انگلیسی واجب خواهد بود. حال بعضی از مشاغل نیاز به تسلط کامل، چه در زبان انگلیسی و چه در زبان عربی دارند. اما در اغلب موارد داشتن مهارت زبان عربی در سطح متوسط یا B1 و نمره ۵/۵ یا ۶ مدرک آیلتس کافی است. البته داشتن مهارت در زبان عربی در حد رفع نیاز و برقراری تعاملات روزمره انسانی، برای همه لازم است.

حداقل سابقه کاری مورد نیاز برای استخدام در عمان چیست؟

یکی از مهمترین شرایط برای دریافت جاب آفر عمان، داشتن سابقه کاری در زمینه شغلی مورد نظر است. ممکن است در بعضی از مشاغل، نیاز چندانی به سابقه کاری وجود نداشته باشد و شما به عنوان یک کارمند یا کارگر تازه‌کار، بتوانید در این کشور مشغول به کار شوید. اما در اغلب مواقع، باید سابقه و تجربه کافی در زمینه شغل مورد نظر را داشته باشید؛ زیرا معمولاً کارفرما بر اساس میزان مهارت و تجربه کاری فرد، دست به انتخاب نیروی کار خواهد زد. 

موضوع مهارت و سابقه کار در مشاغلی مانند پزشکی، مهندسی و مدیریتی، ضروری‌تر خواهد بود. در واقع افرادی که سابقه کار بیشتری دارند، در مقایسه با سایر افراد شانس بیشتری برای دریافت جاب آفر خواهند داشت. اما همانطور که گفتیم، در برخی از مواقع  به عنوان یک تازه‌کار نیز می‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید؛ زیرا بعضی از شرکت‌ها در برخی از زمینه‌های شغلی، نیروی کار خود را از میان افراد تازه‌کار و بدون سابقه انتخاب می‌کنند.

عمان استاندارد بالایی از زندگی را با امکانات بهداشتی، آموزشی و مسکن خوب ارائه می دهد. این کشور به خاطر امنیت و مهمان نوازی خود شناخته شده است که آن را به مکانی راحت برای مهاجران تبدیل کرده است.

بله، محدودیت سنی برای دریافت جاب آفر عمان، بین ۲۱ تا ۴۵ سال است. البته برای برخی از مشاغل تا ۶۰ سال نیز افزایش می‌یابد.

علاوه بر شرایط عمومی، داشتن تاییدیه دیتافلو، شرکت در آزمون پرومتریک، سابقه کاری مرتبط و شرکت در مصاحبه وایوا نیز ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *