جاب آفر استرالیا

بهترین راه مهاجرت افراد متخصص به استرالیا

جاب آفر استرالیا

فرم امتیازبندی مهاجرت استرالیا

مشاوره تخصصی مهاجرت

فهرست مطالب

ویزای جاب آفر استرالیا نشان‌ دهنده داشتن اعتبار و مهارت‌های لازم برای اشغال یک موقعیت شغلی خالی در این کشور است. این نوع ویزا به شما اجازه می‌دهد تا برای یک شغل خالی در استرالیا مهاجرت کنید، اما ابتدا باید یک پیشنهاد کاری یا جاب آفر از کشور استرالیا را دریافت کنید.  این ویزاها به مهاجران اجازه می‌ دهند تا به دنبال فرصت‌های شغلی در استرالیا بگردند و با شرکت‌ های محلی یا بین‌ المللی برای استخدام مذاکره کنند.

با این حال، مهاجران باید ابتدا شرایط مشخصی را برآورده کنند و پیشنهاد شغلی معتبری از یک کارفرما استرالیایی دریافت کنند. از آنجایی که روند دریافت ویزای جاب آفر استرالیا پیچیده است، توصیه می‌ شود که متقاضیان از خدمات مشاوره مهاجرتی بهره‌ مند شوند تا در هر مرحله از این فرایند بهترین راهنمایی را دریافت کنند و اطمینان حاصل کنند که مدارک و مراحل لازم به درستی و به موقع انجام شده است.  در ادامه به بررسی کامل انواع جاب آفر استرالیا، روش های دریافت، مدارک لازم و هزینه هر کدام خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی را در این راستا کسب نمایید.

جاب آفر استرالیا

معرفی ویزاهای اسپانسر شغلی استرالیا

در حوزه مهاجرت به استرالیا، دولت این کشور چند نوع ویزای جاب آفر را برای افرادی که مایل به مهاجرت به استرالیا هستند، فراهم آورده است. این ویزای استرالیا به شرط داشتن مهارت شغلی مورد نیاز و نیز اسپانسر شغلی از جانب یک کارفرما استفاده می‌ شوند. در زیر به معرفی انواع ویزاهای اسپانسر شغلی استرالیا می‌ پردازی، انواع ویزاهای اسپانسر شغلی یا همان جاب آفر استرالیا عبارتند از:

ویزای کمبود نیروی ماهر یا TSS (Temporary Skill Shortage):

این ویزا برای زمانی صادر می‌ شود که کارفرمایی نتواند نیروی کار ماهر استرالیایی مناسب را استخدام کند و نیاز به جذب نیروی کار خارجی دارد . برای دریافت این ویزا، متقاضی باید مهارت‌ های لازم را برای انجام شغل مورد نظر داشته باشد و حداقل ۲ سال سابقه کار مرتبط را شامل شده باشد.

ویزای طرح توصیه نامه کارفرما یا ENS (Employer Nomination Scheme):

این ویزا به صورت اقامت دائم برای نیروهای متخصص صادر می‌ شود که توسط یک کارفرمای مورد تایید استرالیایی حمایت شده‌اند. متقاضیان باید معیارهای مهارتی را که توسط اداره مهاجرت استرالیا تعیین شده‌ اند، رعایت کنند و مراحل ثبت‌ نام و دریافت مجوزهای لازم را انجام دهند.

ویزای منطقه ای مهاجرت با اسپانسر منطقه ‌ای یا RSMS (Regional Sponsored Migration Scheme):

این ویزا به افرادی که توسط یک کارفرمای مستقر در مناطق کم‌ جمعیت و خاصی از استرالیا حمایت شده‌ اند، امکان مهاجرت با اقامت دائم را می‌ دهد. برای دریافت این ویزا، متقاضی باید در یکی از شغل‌ های تعیین شده در مناطق مورد نظر فعالیت کند و کارفرما باید برای حداقل ۲ سال او را در استخدام خود داشته باشد.

ویزای منطقه ‌ای موقت نیروی کار ماهر با اسپانسر یا RSMS (Skilled Employer Sponsored Regional – Provisional):

این ویزا برای افرادی که در مناطق خاص استرالیا مشغول به کار می‌ شوند، و از طریق یک کارفرمای مورد تایید اقدام به درخواست ویزا کرده‌ اند، قابل دریافت است. این ویزا برای اقامت موقت صادر می‌ شود و مدت زمان اجرایی آن حداقل ۵ سال است.

جاب آفر استرالیا

ویزای موقت کمبود مهارت (ساب‌کلاس 482)

ویزای ۴۸۲ استرالیا شامل دو جریان اصلی، یعنی جریان کوتاه‌مدت و جریان میان‌ مدت است که هرکدام شرایط و معیار های خاص خود را دارند. شرایط پایه‌ ای این ویزاها عبارتند از داشتن معرفی‌ نامه از سوی کارفرمای تایید شده برای یک جایگاه شغلی تخصصی، داشتن مهارت‌ های لازم برای انجام کار مربوطه و مهارت کافی در زبان انگلیسی. جریان کوتاه‌ مدت ویزای ۴۸۲، افرادی را برای جایگاه‌ های کوتاه‌مدت به استرالیا جذب می‌ کند که حداقل ۲ سال سابقه کار مرتبط دارند و برای آن‌ها ارزیابی مهارت صورت گرفته است. این افراد تنها مجاز به کار در مجموعه حامی یا یک نهاد مرتبط هستند. هزینه ویزای ۴۸۲ کوتاه ‌مدت حداقل ۱۴۵۵ دلار است و اقامت تا حداکثر ۲ سال ممکن است.

در مقابل، جریان میان‌ مدت ویزای ۴۸۲ برای جایگاه‌ های شغلی با طول مدت میان‌ مدت یا بلندمدت است که نیاز به نیروی ماهر دارند. افراد باید حداقل ۲ سال سابقه کار مرتبط داشته باشند و در صورت لزوم ارزیابی مهارت را انجام دهند. همچنین، مهارت زبان انگلیسی کافی نیز الزامی است. هزینه ویزای ۴۸۲ میان‌ مدت حداقل ۳۰۳۵ دلار و اقامت تا حداکثر ۴ سال است.

ویزای ۴۸۲ جریان قرارداد نیروی کار، برای افراد ماهر است که کارفرمای حامی آن‌ ها با دولت استرالیا قرارداد تامین نیروی کار بسته است. این افراد باید حداقل ۲ سال سابقه کار مرتبط داشته باشند و در صورت لزوم ارزیابی مهارت را انجام دهند. آن‌ها تنها مجاز به کار در مجموعه حامی هستند و باید مهارت زبان انگلیسی کافی داشته باشند . همچنین لازم است بدانید که هزینه این ویزا حداقل ۳۰۳۵ دلار و اقامت تا ۴ سال ممکن است.

ویزای اقامت دائم با اسپانسر شغلی (ساب‌کلاس 186)

ویزای اقامت دائم با اسپانسر شغلی (ساب‌کلاس ۱۸۶) از سه جریان اصلی شامل ورود مستقیم، طبق قرارداد کار، و انتقال اقامت موقت تشکیل شده است. در جریان ورود مستقیم، افراد باید شغلی از فهرست مشاغل تخصصی داشته باشند و حداقل سه سال سابقه کار مرتبط داشته باشند. هزینه این ویزا حداقل ۴۶۴۰ دلار است و اقامت آن دائم می‌ باشد. در جریان طبق قرارداد کار، افراد باید در نهاد معرفی شده که قرارداد کار با دولت یا آماده اشتغال در آن هستند، اشتغال داشته باشند و شرایط سنی، مهارت و زبان انگلیسی مورد نیاز را داشته باشند. هزینه این ویزا نیز حداقل ۴۶۴۰ دلار است و اقامت آن نیز دائم می‌ باشد.

در جریان انتقال اقامت موقت، افراد باید از ویزای ۴۵۷، TSS یا بریجینگ A، B یا C استفاده کرده باشند و سابقه اشتغال در نهاد کارفرما برای حداقل سه سال به‌طور تمام وقت باشد. این افراد باید توسط یک کارفرمای استرالیایی معرفی شوند که صلاحیت آن تایید شده باشد. هزینه ویزای این جریان نیز حداقل ۴۶۴۰ دلار است و اقامت آن نیز دائم می‌ باشد.

ویزای اقامت دائم با حمایت کارفرما در مناطق کم‌جمعیت (ساب‌کلاس 187)

ویزای اقامت دائم با حمایت کارفرما در مناطق کم‌ جمعیت (ساب‌کلاس ۱۸۷) شامل دو جریان اصلی از ورود مستقیم و انتقال اقامت موقت است. در جریان ورود مستقیم، افراد باید شغلی از فهرست مشاغل تخصصی داشته باشند و از سوی کارفرمایی استرالیایی مورد تایید برای کار در یکی از مناطق خاص استرالیا معرفی شوند. آن‌ ها باید دارای شواهد حداقل سه سال سابقه کار مرتبط باشند و موافقت کنند که حداقل دو سال در منطقه مربوطه کار کنند. هزینه این ویزا نامشخص است و اقامت آن دائم می‌ باشد.

در جریان انتقال اقامت موقت، نیروی کار انتقالی باید از ویزای ۴۵۷ یا ۴۸۲ استفاده کند و سابقه حداقل سه سال کار برای کارفرما در مناطق خاص استرالیا را داشته باشد. آن‌ها باید توسط یک کارفرمای استرالیایی معرفی شوند که صلاحیت آن تایید شده باشد. هزینه این ویزا حداقل ۴۶۴۰ دلار است و اقامت آن نیز دائم می‌ باشد.

ویزای منطقه ای موقت نیروی کار ماهر با اسپانسر یا ساب کلاس ۴۹۴ استرالیا

ویزای منطقه ای موقت نیروی کار ماهر با اسپانسر یا ساب کلاس ۴۹۴ استرالیا شامل سه جریان اصلی است که شرایط مشابهی دارند. در جریان حمایت کارفرما، متقاضی باید از سوی یک اسپانسر کاری مورد تایید معرفی شده است و در یکی از مشاغل اعلام‌ شده برای جذب نیروی کار ماهر اشتغال داشته باشد. همچنین باید در آزمون‌ های ارزیابی مهارت شغلی قبول شده و دارای مهارت کافی در زبان انگلیسی باشد. هزینه این ویزا حداقل ۴۶۴۰ دلار است و اقامت آن برای مدت پنج سال است.

در جریان ورود طبق قرارداد کار، متقاضی باید برای یکی از شغل‌ های تخصصی تحت شرایط قرارداد تامین نیروی کار معرفی شود. همچنین باید حداقل سه سال سابقه کاری مرتبط در شغل مورد نظر داشته باشد و در صورت نیاز، ارزیابی مهارت را پشتیبانی کند. همچنین باید کارفرمای حامی تایید شده باشد و دارای سن کمتر از ۴۵ سال باشد. هزینه این ویزا نیز حداقل ۴۶۴۰ دلار است و اقامت آن همچنان برای پنج سال می‌ باشد. همچنین ویزای ۴۹۴ متقاضیان بعدی برای اعضای خانواده یک دارنده ویزای SESR اعمال می‌ شود که هزینه آن نیز حداقل ۴۶۴۰ دلار است و اقامت آن نیز برای پنج سال می‌ باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای جاب آفر استرالیا

برای اخذ ویزای جاب آفر استرالیا (TSS) ، متقاضیان می بایست یک سری اسناد و مدارک مورد نیاز را تهیه و ارائه نمایند. این مراحل و اسناد معمولا شامل موارد زیر می‌ شوند:

 1. در قدم نخست صفحه اصلی پاسپورت متقاضی و همچنین اعضای خانواده او مورد نیاز است. این اسناد اثبات می‌ کنند که متقاضی و اعضای خانواده او دارای شناسنامه‌ های معتبر و قانونی هستند و مشخصات شخصی آن‌ ها را نشان می‌ دهند.
 2. در قدم بعدی، گواهی تولد فرزندان به‌ همراه ترجمه معتبر آن به زبان انگلیسی لازم است. این اسناد برای اثبات تاریخ تولد فرزندان و اطلاعات مرتبط با آن‌ ها مورد نیاز است و ترجمه آن به زبان انگلیسی جهت استفاده مقامات مربوطه در استرالیا ضروری است.
 3. در ادامه، گواهی عدم سوء پیشینه برای هر کشوری که متقاضی در آن ساکن بوده است، می‌ بایست ارائه گردد. این گواهی از مراجع قضایی یا ادارات مربوطه در هر کشور که متقاضی در آن زندگی کرده است، صادر می‌ شود و نشان می‌ دهد که فرد در گذشته به هیچ جرم یا تخلفی متهم نبوده است.
 4. همچنین، در صورت وجود، گواهی ازدواج یا شواهد رابطه زناشویی نیز مورد نیاز است. این اسناد به عنوان اثباتی از وضعیت تاهل یا روابط زناشویی متقاضی برای مقامات مربوطه ارائه می‌ شوند.
 5. همچنین لازم است بدانید که در قدم بعدی، گواهی پوشش بیمه سلامت مورد نیاز است. این اسناد نشان می‌ دهند که متقاضی دارای بیمه‌ ای برای پوشش هزینه‌ های درمانی و بهداشتی در صورت نیاز است.
 6. در ادامه، اسناد دال بر وجود شریک زندگی واقعی، در صورت وجود، می‌ بایست ارائه گردند. این اسناد به عنوان اثباتی از وجود رابطه معتبر و قانونی با یک شریک زندگی مورد استفاده قرار می‌ گیرند.
 7. و در نهایت، گواهی خدمت یا برگه‌ های ترخیص برای کسانی که در نیروی نظامی خدمت کرده‌ اند، ارائه شود. این اسناد به عنوان اثباتی از تجربه و خدمات ارائه شده در نیروی نظامی بهره می‌ رود.

مدارک مهارتی و تحصیلی:

 • مدارک تحصیلی بعد از متوسطه همراه با ریز نمرات دانشگاهی
 • نمونه فیش حقوقی از کارفرمای کنونی
 • گواهینامه و مدارک آموزش فنی حرفه‌ای (اگر وجود داشته باشد)
 • نتیجه آزمون ارزیابی مهارت‌ های TSS (در صورت نیاز)
 • ارجاعات و مکاتبات کارفرمایان قبلی

مدارک زبان انگلیسی:

 1. نمرات قابل قبول در آزمون‌ های زبان انگلیسی (IELTS یا TOEFL) برای ویزای TSS کوتاه‌ مدت و میان‌ مدت
 2. همچنین، لازم است که تمامی مدارک برای اثبات و تایید مهارت‌ ها و شرایط لازم باشند و کپی آن‌ها رنگی باشد.

جاب آفر استرالیا

شرایط اخذ جاب آفر استرالیا یا اسپانسر شغلی

برای اخذ جاب آفر استرالیا یا اسپانسر شغلی، هر دو کارفرما و متقاضی مهاجرت باید مراحل ارزیابی را طی کنند. در این روند، شرکت و پیشنهاد شغلی نیز مورد بررسی قرار می‌ گیرد و اهمیت دارد که متقاضی قادر باشد در مقایسه با یک کارمند استرالیایی، ارزش افزوده‌ ای در این کشور ایجاد کند. برای این منظور، افراد باید مهارت‌ های زبانی مورد نیاز را داشته باشند و یکی از مشاغل مورد نیاز استرالیا را دنبال کنند. می‌ توانید با مراجعه به سایت اداره مهاجرت استرالیا، این لیست مشاغل را بررسی کنید.

نحوه دریافت پیشنهاد کار از استرالیا

دریافت ویزای جاب آفر استرالیا می‌ تواند یک روند زمان‌ بر و پیچیده باشد. برای سهولت در این مسیر، می‌ توانید از روش‌ های زیر استفاده کنید:

 1. بررسی فهرست مشاغل تخصصی استرالیا
 2. شناسایی کارفرماهای بالقوه 
 3. جستجوی آگهی‌های استخدامی
 4. مکاتبات با دقت
 5. پیگیری مکاتبات
 6. انعطاف‌ پذیری در انتخاب شغل
 7. آمادگی برای مصاحبه
 8. تشکر از مصاحبه‌کننده

این مراحل، اگر با دقت و آرامش انجام شوند، می‌ توانند به دریافت ویزای جاب آفر استرالیا کمک کنند. همچنین، توصیه می‌ شود که در این مسیر از خدمات یک موسسه تخصصی مهاجرت به استرالیا استفاده کنید تا روند دریافت ویزا برای شما ساده‌ تر و موفق‌ تر باشد.

مشاغل مورد نیاز جهت دریافت ویزای جاب آفر استرالیا

فرصت‌ های شغلی برای دریافت ویزای جاب آفر استرالیا بسیار گسترده است. برخی از مشاغل مورد نیاز جهت دریافت این ویزا عبارتند از:

 • مدیر پروژه ساختمانی
 • مدیر مرکز نگهداری از کودکان
 • کارگردان هنری
 • حسابدار
 • اقتصاددان
 • فیزیکدان
 • معلم دبیرستان

 

چه کسانی می توانند ویزای جاب آفر استرالیا داشته باشند؟

ویزای جاب آفر استرالیا برای فارغ‌ التحصیلان بین‌المللی فراهم شده است که داراییها و صلاحیت‌ های مرتبط با مشاغل خاص مورد نیاز در استرالیا هستند. این ویزا به افراد امکان می‌ دهد به طور موقت در استرالیا زندگی، تحصیل و کار کنند. دارندگان این ویزا می‌ توانند حداقل 18 ماه تمام وقت کار کنند و در فرصتی بیشتری به توسعه مهارت‌ های خود بپردازند.

تمام شهروندان غیراسترالیایی که به استرالیا سفر می کنند نیاز به ویزا دولت استرالیا دارند. برای اطلاعات در مورد شرایط مهاجرت به استرالیا، لطفاً به صفحه ویزای استرالیا مراجعه کنید.

فرصت های شغلی در استرالیا برای جویندگان کار کم نیست؛ برای یافتن بهترین شغل به صفحه لیست مشاغل جاب آفر استرالیا سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *