ویزای استرالیا

استرالیا، با زیبایی‌های طبیعی فراوان، فرهنگ گوناگون و امکانات زندگی مدرن، یکی از مقصد های محبوب برای توریست‌ها، دانشجویان و مهاجران در سراسر جهان است. اما برای ورود به این کشور، اکثر افراد نیاز به دریافت ویزا دارند. ویزای استرالیا، در واقع یک مجوز رسمی است که افراد به وسیله آن می‌توانند به کشور استرالیا سفر کنند و برای مدت معینی در آنجا اقامت داشته باشند.

جاب آفر استرالیا

استرالیا سرزمینی برای آینده

گروه بین المللی پرواز به شما خوش آمد می گوییم. در دپارتمان استرالیا سعی شده است بهترین خدمات را برای موکلین خود فراهم نماید.

فرم امتیازبندی مهاجرت استرالیا

مشاوره تخصصی مهاجرت

فهرست مطالب

آشنایی با انواع ویزای استرالیا

انواع مختلفی از ویزا برای سفر به استرالیا وجود دارد. انتخاب نوع ویزا بستگی به هدف شما از سفر به استرالیا دارد، یعنی شما با توجه به هدف خود باید ویزای نسبت به اخذ ویزای مربوطه اقدام کنید. انواع ویزای استرالیا عبارتند از؛

 • ویزای کاری
 • ویزای مهارتی
 • ویزای تحصیلی برای دانشجویان 
 • ویزای خانواده و ازدواج 
 • ویزای توریستی 
 • ویزای تجاری

 اخذ ویزای استرالیا

نحوه اخذ ویزای استرالیا به‌صورت کاملا آنلاین در وب‌سایت سفارت استرالیا انجام می‌شود. یعنی شما از محل اقامت خود به‌صورت آنلاین برای دریافت ویزا به سفارت استرالیا درخواست ارسال می‌کنید. ابتدا باید در سایت ثبت‌نام کرده و فرم درخواست ویزای استرالیا را با توجه به موارد خواسته شده با دقت پر کنید. هنگام پر کردن فرم درخواست به موارد ذیل دقت کنید؛

 • فرم درخواست را با دقت پر کنید و اطلاعات را به‌درستی وارد کنید.
 • توجه داشته باشید که برای درخواست ویزای استرالیا، پاسپورت و یا گذرنامه شما باید حداقل دارای ۶ ماه اعتبار باشد.
 • فراموش نکنید که یک نسخه چاپی از فرم درخواست را باید در حین سفر همراه خود داشته باشید.
 • قبل از تاریخ درج شده در ویزا امکان ورود به کشور استرالیا را ندارید؛ و باید در تاریخ معین وارد کشور شوید.

 سازمان های ارزیابی استرالیا

برای اخذ ویزا، مهارت‌های شما توسط سازمان ارزیابی استرالیا یا اسسمنت استرالیا، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. یعنی اگر قصد تحصیل یا کارکردن، مهاجرت یا سفر توریستی به استرالیا را دارید؛ باید مدارک خود را به سازمان ارزیابی استرالیا جهت ارزیابی مدارک و مطابقت دادن آن‌ها با مقصد سفر، ارسال کنید. پس از تایید استعلام از سازمان اسسمنت استرالیا، باید نامه ارزیابی را از سازمان دریافت کنید. توجه داشته باشید که داشتن گواهی ارزیابی مهارت برای برخی از ویزاها مانند ویزای کارآفرینی، سرمایه ‌گذاری و کارگر اجباری است. از مهم‌ترین سازمان‌های اسسمنت استرالیا می‌توان به سازمان TRA، سازمان ACS  و سازمان مهندسان استرالیا یا EA ، ارزیابی استرالیا اشاره کرد.

شرایط دریافت ویزای استرالیا

برای دریافت ویزای استرالیا ابتدا باید ثابت کنید که واجد شرایط آن برای اخذ ویزا هستید. ازجمله شرایط لازم برای اخذ ویزای استرالیا می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد؛

 1. باید توانایی مالی خود را برای مدت‌زمان سفر خود به استرالیا، اثبات کنید. 
 2. اگر دارای دعوت‌نامه از طرف بستگان باشید، امکان اخذ ویزا برای شنا بسیار راحت‌تر خواهد بود.
 3. اگر برای ویزای توریستی درخواست می‌دهید، باید هزینه روزانه ۶۰ تا ۹۰ دلار معادل ۳ میلیون تا ۵ میلیون را درنظر بگیرید.

 سن

توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای استرالیا شرط سنی داشتن حداقل ۱۸ سال کامل وجود دارد. زیر سن ۱۸ سالگی امکان اخذ ویزا برای شما وجود ندارد. با داشتن سن ۱۸ به بالا واجد شرایط برای دریافت ویزای استرالیا خواهید بود.

 هدف

هنگام درخواست برای اخذ ویزا در فرم مربوطه باید هدف سفر خود را به استرالیا به صورت واضح شرح دهید. برای مثال اگر هدف شما تحصیل است باید اهداف تحصیلی خود را بنویسید؛ یا اگر هدف شما از مهاجرت و سفر به استرالیا کار، سرمایه ‌گذاری یا تجارت است، باید اهداف خود را از انتخاب کشور استرالیا به عنوان مقصد، مزایای کارآفرینی خود و دیگر اهداف کاری ذکر کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای استرالیا چیست؟

مدارک لازم برای اخذ ویزا بسیار ضروری است. حتی اگر یکی از مدارک شما ناقص باشد، مشمول دریافت ویزای استرالیا نخواهید شد. مدارک لازم برای اخذ ویزا عبارتند از؛

 • اثبات توانایی مالی برای مدت‌زمان سفر و زندگی در استرالیا 
 • به همراه داشتن اصل و کپی پاسپورت فعلی خود
 • دو قطعه عکس با پس زمینه سفید به اندازه پاسپورت 
 • داشتن گواهی عدم سوء پیشینه و سوابق کیفری 
 • داشتن مدرک آیلتس برای اثبات مهارت زبان انگلیسی 
 • در صورت اخذ ویزای تحصیلی؛ به‌همراه داشتن گواهی و مدارک پایان دوره تحصیلات الزامی است
 • رسید پرداخت هزینه اخذ ویزا 
 • کپی کارت ملی و شناسنامه 
 • سند ازدواج در صورت متاهل بودن
 • گواهی سلامت پزشکی
 • مدارک اقامت موقت
 • اجازه‌نامه کارفرما 
 • فیش یا بلیت رزرو محل اقامت

 مراحل اخذ ویزای استرالیا چیست؟

همانطور که پیش‌تر ذکر شد شما می‌توانید با مراجعه با سایت سفارت استرالیا نسبت به درخواست و اخذ ویزا اقدام کنید. مراحل درخواست و اخذ ویزا به این صورت خواهد بود؛

 • ابتدا وارد سایت سفارت استرالیا شده و یک حساب کاربری برای خود ایجاد می‌کنید.
 • ایجاد گذرواژه قوی برای حساب کاربری خود از الزامات سایت مورد نظر است.
 • در ادامه باید فرم درخواست ویزای استرالیا را پر کنید.
 • پس از اینکه اطلاعات خود را وارد کردید، فرم درخواست را کاملا چک کنید و سپس تایید کنید.
 • پس از تایید اطلاعات و ثبت فرم باید مدارک خود را در سایت بارگذاری ‌کنید‌.
 • پس از بارگذاری مدارک، هزینه اخذ ویزا را به‌ صورت آنلاین در درگاه مربوطه پرداخت می‌کنید.
 • در وارد کردن آدرس ایمیل خود بسیار دقت کنید چرا که نتیجه درخواست از طریق ایمیل اطلاع رسانی می‌شود.
 • در انتها، در کمتر از ۵۰ روز پاسخ درخواست خود را به صورت ایمیل دریافت خواهید کرد. 

 مراحل اخذ ویزای استرالیا برای ایرانیان

ایرانیان برای درخواست و اخذ ویزا باید به ‌صورت آنلاین در سایت سفارت استرالیا ثبت‌نام کنند. همانطور که پیش‌تر ذکر شد باید مدارک خواسته شده در سایت مورد نظر به درستی وارد و بارگذاری کنید، هزینه ویزا را پرداخت و منتظر دریافت پاسخ درخواست خود باشید. به این نکته توجه داشته باشید که داشتن مدرک تافل یا آیلتس برای ایرانیان اجباری است. 

انواع ویزای استرالیا از لحاظ اقامت

انواع ویزای استرالیا معمولا به سه صورت کوتاه‌مدت: کمتر از دوماه ، بلندمدت معمولا بیش از سه ماه و دائم است. اخذ از یک از این ویزاها بستگی به کار و هدف شما از سفر به استرالیا دارد.

 ویزای کاری و مهارتی

ویزای کاری همانطور که مشخص است برای کار کردن صادر می‌شود. هزینه ویزای کاری معمولا ۴۰۰ دلار معادل ۲۰ میلیون تومان بوده و انواع مختلفی دارد از جمله؛ ویزای موقت کمبود مهارت، ویزای طرح نامزد کارفرما، ویزای منطقه‌ای حمایت شده برای کارفرمای ماهر، ویزای کار و تعطیلات، ویزای کار موقت، ویزای توافقنامه مهاجرت منطقه تعیین شده و غیره. همه این‌ها از نمونه‌های ویزای کار در استرالیا هستند.

ویزای مهارتی برای افراد ماهر در زمینه‌های مورد تقاضا بوده و هزینه اخذ این ویزا ۳۰۰ دلار معادل ۱۵ میلیون تومان است. این ویزا نیز شامل چند ویزا مانند ویزای اقامت دائم، ویزای ماهر فارغ‌التحصیلان و ویزای مستقل استعدادهای جهانی می‌شود.

ویزای سرمایه گذاری و تجاری

اگر قصد سرمایه‌گذاری و تجارت را دارید باید ویزای تجاری استرالیا را با قیمت ۳ هزار دلار معادل ۱۵۰ میلیون تومان دریافت کنید. ویزای تجاری از دیگر ویزاهای استرالیا است که شامل ویزای سرمایه‌ گذاری، ویزای نوآوری و کسب‌ و کار و ویزای استعدادهای تجاری می‌شود. هزینه اخذ ویزای سرمایه‌گذاری معمولا از ۷۰۰ دلار معادل ۳۵ میلیون تومان شروع و تا ۲۹۰۰ دلار معادل ۱۴۵ میلیون تومان است.

 ویزای کارآفرینی استرالیا

برای اخذ ویزای کارآفرینی شما باید حداقل سه سال سابقه کاری و مدیریتی داشته باشید. همچنین داشتن حداقل ۲.۵ میلیون دلار سرمایه معادل تقریبا ۱ میلیارد تومان از الزامات شرایط اخذ ویزای کارآفرینی است. هزینه اخذ این ویزا نیز معمولا بیش از ۲۰۰۰ دلار یعنی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان است. 

ویزای تحصیلی

اگر قصد تحصیل در استرالیا را دارید باید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید. توجه داشته باشید که این ویزا به افراد بالای ۱۸ سال تعلق می‌گیرد. ویزای تحصیلی شامل چندین ویزای دیگر می‌شود از جمله؛ ویزای دانشجویی، ویزای دانش‌آموزی، ویزای مطالعه انگلیسی، ویزای دوره‌های تجاری، ویزای مدارک لیسانس و فوق لیسانس و غیره. هزینه دریافت ویزای تحصیلی معمولا ۶۳۰ دلار معادل ۳۱ ميليون تومان خواهد بود. شما باید با توجه به هدف تحصیلی خود ویزای مربوطه را دریافت کنید. 

 ویزای خانواده و ازدواج استرالیا

این ویزای معمولا برای همسر و فرزندان افرادی که در استرالیا مشغول به‌ کار و تجارت هستند؛ صادر می‌شود؛ که شامل ویزای شریک، ویزای ازدواج، ویزای والدین و غیره است. هزینه اخذ ویزای خانواده معمولا ۳۰۰ دلار معادل ۱۵ میلیون تومان است. همچنین اگر قصد ازدواج و تشکیل خانواده در استرالیا را دارید باید ویزای خانواده و ازدواج دریافت کنید. توجه داشته باشید که شرط دریافت این ویزا داشتن سن حداقل ۱۸ سال است.

 ویزای توریستی استرالیا

اگر قصد گردش و گشت و گذار در استرالیا را دارید باید نسبت به اخذ ویزای توریستی اقدام کنید. معمولا ویزای توریستی استرالیا به دو صورت یکبار ورود و چندبار ورود است؛ که هزینه هرکدام متفاوت خواهد بود. برای ویزای توریستی یکبار ورود به استرالیا باید هزینه ۳۷۰ دلار معادل ۱۹ میلیون تومان را پرداخت کنید. برای ویزای توریستی چندبار ورود نیز شما باید هزینه ۶۵۰ دلار معادل تقریبا ۳۳ میلیون تومان را پرداخت کنید. 

 هزینه ویزای دائم استرالیا چقدر است؟

معمولا هزینه اخذ ویزای دائم برای خود فرد ۴۰۰۰ دلار معادل ۲۰۰ میلیون تومان است. برای افراد خانواده بالای ۱۸ سال ۲۲۰۰ دلار معادل ۱۱۰ میلیون تومان و برای افراد زیر ۱۸ سال در خانواده ۱۰۰۰ دلار معادل ۵۰ میلیون تومان است. اما توجه داشته باشید که اخذ ویزای دائم به شما امکان شهروندی استرالیا را می‌دهد.

 هزینه ارزیابی مهارت (مختص ویزای کاری)

هزینه ارزیابی مهارت توسط سازمان اسسمنت استرالیا دریافت شده و بستگی به  سازمان ارزیابی، نوع کار و مهارت فردی شما دارد. برای مثال سازمان ارزیابی مهندسان استرالیا برای هزینه ارزیابی و سوابق شغلی شما حدود ۱۱۵۵ دلار معادل ۶۰ میلیون تومان دریافت می‌کنند. یا مثلا سازمان TAR برای اسسمنت مدارک شما حدود ۱۰۰۰ دلار معادل ۵۰ ميليون تومان دریافت می‌کند. همچنین انجمن ACS برای ارزیابی مدارک شما مبلغ ۵۰۰ دلار معادل ۲۵ میلیون تومان دریافت می‌کند. 

اخذ ویزای استرالیا چقدر زمان می‌برد؟

شایان ذکر است که مدت زمان اخذ ویزای استرالیا برای انواع مختلف ویزاها متفاوت است. برای مثال، برای ویزای کاری و مهارتی، زمان‌ها از چند روز تا چند ماه متغیر است. در صورتی که بخواهید ویزای سرمایه‌گذاری دریافت کنید، زمان‌های پردازش ممکن است از چند ماه تا چند سال به طول بیانجامد.

برای دقیق‌ترین اطلاعات در مورد مدت زمان اخذ ویزای خود، به وب‌سایت رسمی اداره مهاجرت استرالیا مراجعه کنید. این سایت اطلاعات به ‌روز و دقیق درباره زمان صدور ویزاها را فراهم می‌کند و به شما کمک خواهد کرد تا فرآیند درخواست و صدور ویزای خود را بهتر درک کنید.

عواملی که بر مدت زمان صدور ویزای استرالیا تأثیر می‌گذارند عبارتند از:

 • کامل یا ناقص بودن اسناد
 • ارسال درخواست آنلاین یا کاغذی
 • سرعت پاسخ‌گویی به درخواست‌های اطلاعات
 • مدت زمان بررسی اطلاعات ارائه شده
 • دریافت اطلاعات از آژانس‌های خارجی
 • تعداد مکان‌های مختلف برای درخواست‌های ویزای مهاجرت دائم

با رعایت این نکات و اقدامات، می‌توانید فرآیند اخذ ویزای خود را بهبود بخشید و به طور کلی به درک بهتری از مدت زمان مورد نیاز برای اخذ ویزای استرالیا دست یابید.

 بهترین ویزای استرالیا کدام است؟

از بین تمام ویزاهای موجود در استرالیا، ۳ مورد محبوب‌ترین ویزا در بین مردم هستند. این ۳ مورد عبارتند از؛ 

 1. ویزای تعطیلات کاری: این ویزا به شما اجازه یک سال اقامت برای کار در استرالیا را می‌دهد و معمولا برای جوانان بین ۱۸ تا ۳۸ سال است. متقاضیان باید گذرنامه دارای اعتبار داشته باشند و هیچ گونه سابقه کیفری و سوء پیشینه نداشته باشند. 
 2. ویزای توریستی استرالیا: از بهترین ویزاهای استرالیا می‌توان به ویزای توریستی اشاره کرد. کشور استرالیا به‌دلیل داشتن طبیعت بکر و جذاب، جاذبه‌های گردشگری زیبا و هیجان‌انگیز، به یکی از بزرگترین مقاصد توریستی تبدیل شده است. برای گردش در استرالیا باید درخواست ویزای بازدید کننده یا توریست را بدهید؛ که معمولا مدت ‌زمان اقامت آن از سه ماه تا ۱۲ ماه است. البته این مدت اعتبار اقامت بستگی به نوع ویزای شما دارد. 
 3. آخرین و محبوب‌ترین ویزای استرالیا، ویزای تجاری و سرمایه ‌گذاری است. شما می‌توانید این ویزا معمولا چند بار به ‌مدت ۱۲ ماه تمدید کنید. این ویزا به ‌دلیل درآمدزایی بالا و کسب درآمد و تجارب عالی مورد استقبال بسیاری از عموم قرار دارد.

 اخذ ویزای استرالیا چقدر زمان می‌برد؟

مدت زمان دریافت ویزای استرالیا بستگی به نوع ویزای شما دارد. انواع مختلف ویزای استرالیا معمولا بین بازه زمانی ۱ تا ۱۸ ماه به ‌دست شما می‌رسد. همچنین توجه داشته باشید که عوامل زیادی مانند ناقص بودن مدارک یا اشتباه در وارد کردن اطلاعات باعث تاخیر در ارسال ویزای شما می‌شود. پس در هنگام پر کردن فرم از صحت و درستی اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل کنی

 برای درخواست ویزای استرالیا چه موقع باید اقدام کنم؟

اگر قصد دریافت ویزای توریستی و بازدید کننده را دارید؛ حداقل ۱ ماه قبل باید نسبت به اخذ و درخواست ویزا اقدام کنید. همچنین اگر قصد دریافت ETA را دارید باید حداقل از یک هفته قبل نسبت به درخواست و اخذ ویزای مربوطه اقدام کنید. توجه داشته باشید که هر چه مدت ‌زمان درخواست شما به موقع و سریع تر باشد، به همان میزان ویزای شما زودتر ارسال خواهد شد. بنابراین به زمان‌بندی و برنامه ریزی درست برای سفر خود اهمیت زیادی بدهید.

 وقت سفارت استرالیا چگونه گرفته می شود؟

فرآیند دقیق دریافت وقت در سفارت استرالیا بدین ترتیب است:

 • تماس اولیه: با یک موسسه مهاجرت معتبر تماس بگیرید تا کمک در رزرو وقت در سفارت استرالیا برای انواع ویزاها، از جمله ویزای توریستی، درخواست کنید.
 • آماده‌سازی مدارک: اطمینان حاصل کنید که مدارک لازم را آماده دارید، از جمله پاسپورت با صفحات خالی، اطلاعات تماس، و فرم آنلاین تکمیل شده برای درخواست وقت.
 • انتخاب وقت: زمان مناسب برای مصاحبه خود در سفارت را انتخاب کنید با توجه به فوریت برنامه‌های سفری خود.
 • حضور و پرداخت هزینه: نیم ساعت قبل از زمان مقرر به سفارت حضور داشته باشید و هزینه مورد نظر را پرداخت کنید.
 • فرآیند مصاحبه: در طول مصاحبه، دلایل سفر خود را توضیح داده و فعالیت‌های بیومتریک، شامل تشخیص چهره، نیز انجام خواهد شد.
 • وقت‌بندی فوری: در صورت نیاز به وقت فوری، هزینه‌های اضافی باید پرداخت شود تا فرآیند رزرو به سرعت پیش بروید.
 • مدارک اضافی برای درخواست ویزا: بستگی به نوع ویزای درخواستی شما، ممکن است نیاز به ارائه مدارک اضافی داشته باشید، مانند نامه دعوت در صورت دیدار با خانواده یا مدارک حمایت کننده برای فعالیت‌های تجاری

 پیگیری درخواست ویزای استرالیا چگونه انجام می شود؟

ممکن است پیش بیاید که پس از درخواست و ارسال فرم برای اخذ ویزا، مدت زمان پاسخ آن طولانی شود و هیچ پاسخی دریافت نکرده باشید. در این صورت شما باید نسبت به پیگیری درخواست خود اقدام کنید. اگر درخواست ویزای خود را به‌صورت آنلاین ارسال کرده باشید؛ می‌توانید به همان صورت آنلاین از سایت  immiAccount وضعیت ویزای خود را چک کنید و ببینید درخواست ویزای شما در کدام مرحله است. اگر به‌صورت حضوری برای اخذ ویزا اقدام کرده باشید می‌توانید با مراجعه به محل ثبت‌نام جهت پیگیری وضعیت ویزای خود اقدام کنید.

اکنون فرصتی برای شروع زندگی جدید و به دست آوردن رویاهایتان در کشوری پر از فرصت و زیبایی ها، پیش روی شماست

مهاجرت در گذشته باعث ترس من بود، اما همه این ها تغییر کرد، به لطف گروه پرواز مایگرنت. آن‌ها همه چیز را آسان و قابل فهم کردند

معصومه سلیمانی

رضایت موکلین

بهترین شرکت بیمه‌ای که با آن کار کرده‌ام! نه تنها همه چیز بسیار ساده است، بلکه نرخ‌های بهترین را دارند.”

سجاد ایزدی

صحبت از یک گروه کاری باحال! همه چیز آنلاین است و اگر به کمک کسی نیاز داشته باشید، مثل صحبت با یک دوست همیشه در دسترس هستند!”

حانیه محمودی