آرایشگر عمانی که موی سر اصلاح می کند

با شرایط استخدام آرایشگر در عمان آشنا شوید

استخدام آرایشگر در عمان؛ به طور کلی، خدمات آرایشگری درون کشور عمان در سال‌ 2023 و 2024 میلادی رشد زیادی داشته است و طیف گسترده ای از خدمات آرایشی برای پاسخگویی به نیازهای مختلف مشتریان به آن ها ارائه شده است. سالن‌ ها و حتی آرایشگاه‌ های زیادی در این کشور به ارائه خدماتی همچون کوتاهی مو، شینیون، رنگ‌ آمیزی، گزینه های درمان با تمرکز بر روی سبک‌ های سنتی یا حتی معاصر می پردازند. بسیاری از موسسه های آرایشگری موجود در این کشور، از تکنیک‌ ها یا گرایش‌ های نوپا در زمینه آرایش مو استقبال می کنند تا بتوانند نیاز های مشتریان خود را برطرف کنند؛ به همین دلیل بازار استخدام آرایشگر در عمان بسیار داغ است. با ما همراه باشید تا در این مقاله به بررسی مدارک لازم، شرایط و هزینه جاب آفر عمان برای شغل آرایشگری بپردازیم. 

مدارک لازم برای استخدام آرایشگر در عمان

برای آن که بتوانید به عنوان یک آرایشگر باتجربه به عمان مهاجرت کنید و در این کشور به کسب درآمد برسید، باید مدارک معتبری را در این خصوص برای کارفرما های خود و سفارت عمان ارسال کنید. در صورتی که مدارک شما مورد تایید سفارت عمان قرار بگیرد، می توانید مجوز حضور در این کشور را کسب کنید. توجه داشته باشید که داشتن یک مدرک معتبر آرایشگری اهمیت بسیار زیادی برای شما دارد. اگر شخصی در حرفه آرایشگری خبره، ماهر و حرفه ای باشد اما مدرک معتبری نگرفته باشد، این توانایی را ندارد که به عنوان نیروی خبره آرایشگر در کشور عمان استخدام شود. با توجه به این موضوع، ارائه دادن سند و مدرک آرایشگری از اهمیت بسیاری برخوردار است. در گام نخست برای استخدام آرایشگر در عمان باید در یک آموزشگاه آرایشگری ثبت نام کنید و سپس دوره ها و کلاس های آن را شرکت کنید تا اجازه ورود به آزمون حرفه ای آن را داشته باشید. در حال حاضر، بهترین مدرک آرایشگری درون کشور ما، مدرک صادر شده از فنی و حرفه ای است که در این زمینه به دانشجویان خود مدرک معتبری اعطا می کند. پس از گذراندن کلاس های آموزشی و سپس شرکت در امتحان، در صورت قبولی  این مدرک به شما داده می شود. مزیت اصلی مدرک فنی و حرفه ای در زمینه آرایشگری آن است که امکان معادل سازی یا ترجمه آن وجود دارد و می توان گفت از اعتبار بین المللی بسیار بالایی برخوردار است. توجه داشته باشید که مدرک آرایشگری فنی و حرفه ای ایران از لحاظ بین المللی بسیار معتبر  است و عضوی از سازمان جهانی کار به شمار می رود. اعتبار این مدرک داخل بیشتر از 180 کشور دنیا بالا است و به همین خاطر نوعی مزیت به حساب می آید. متقاضیان با دریافت کردن مدرک آرایشگری از سازمان فنی و حرفه ای می توانند اقدامات لازم جهت اخذ دعوت نامه شغلی و اشتغال زایی در کشور عمان را به سرعت انجام داده و سپس به سفارت آن مراجعه کرده تا ویزای کاری خودشان دریافت کنند.

ویزای جاب آفر عمان با شغل آرایشگری

شرایط لازم برای استخدام آرایشگر در عمان

به طور کلی متقاضیان علاقه‌مند به کار به عنوان آرایشگر در عمان در مرحله نخست لازم است که بتوانند جاب آفر و پیشنهاد شغلی کاملا رسمی از سمت کارفرما عمانی دریافت بکنند. همان طور که می دانید محدودیت سنی در مهاجرت کاری و دریافت پیشنهاد کاری و جاب آفر در عمان هم مانند اکثر کشور های دنیا وجود دارد. این محدودیت برای متقاضیات کم سن تر از ۲۱ سال یا حتی بزرگ‌ تر از حدودا ۶۰ سال اعمال خواهد شد. در گام بعدی بعد از دریافت کردن جاب آفر، اسپانسر یا کارفرما لازم است که برای اخذ مجوز کاری بین‌ المللی از سازمان و وزارت نیرو انسانی این کشور درخواست بدهد. معمولا، روند ارسال و صدور مجوز کاری در کشور عمان از یک الی ۴ ماه پیش از وارد شدن به این سرزمین طول می‌ کشد. کارفرما به منظور دریافت کردن مجوز کاری برای نیرو کاری بین‌ المللی لازم است شرایط زیر را به طور کامل در نظر بگیرد.

 ▪︎ باید بدانید که آیا شرکت مورد نظر شما با قوانین کشور عمان مطابقت دارد یا حتی ظرفیت جذب نیرو های بین‌ المللیش تکمیل نشده باشد.
▪︎ توجه داشته باشید که تعداد و ظرفیت کل پرسنل های درخواست شده برای نیرو ها و اتباع خارجی برای انجام عملیات شرکت در حد ایده آل باشد. (به عبارتی باید گفت که جذب نیرو های کار بین‌ المللی حتما توجیه پذیر باشد.)
▪︎ نیرو کار خارجی حتما دارای صلاحیت باشد.
در مرحله بعد پس از اخذ مجوز کاری، کارفرما لازم است اسپانسر آرایشگر خارجی خود برای دریافت ویزای کاری در این کشور شود. کارفرما
لازم است که درخواست ویزای کاری را به اداره و سازمان مهاجرت پلیس سلطنتی کشور عمان ارسال بکند. برای دریافت و اخذ ویزا کار عمان موقعیت شغلی مد نظر هم باید با شرایط و همچنین مهارت متقاضی متناسب باشد. در نهایت بعد از دریافت کردن ویزا کاری کشور عمان و سپس مهاجرت به آن جا، آرایشگران بین‌ المللی همانند سایر افراد باید اقدام به دریافت کردن کارت و مجوز اقامت در این کشور کنند. دقت کنید که همه متقاضیانی که قصد دارند در کشور عمان کار کنند، باید صلاحیت و همچنین اعتبار مدارک و اسناد آموزشی خودشان را در وزارت و سازمان آموزش عالی عمان تایید نمایند تا بتوانند پیشنهادات کاری دریافت کرده و قانونا به عمان سفر کنند. 

مراحل استخدام شغل آرایشگر در عمان

برای آن که بتوانید به عنوان یک آرایشگر به کشور عمان مهاجرت کنید، حتما باید مراحل مربوط به استخدام آن را به طور کامل طی کنید. مراحل استخدام آرایشگر در عمان به شرح زیر می باشد.
▪︎ جمع آوری و همچنین ارائه همه مدارک هویتی یا رزومه کار آرایشگری به وسیله کارجو
▪︎ معرفی کردن کارفرما و کارجو با یک دیگر به وسیله کاریابی
▪︎ گرفتن ویزای توریستی کشور عمان برای شرکت درون مصاحبه ها و ارزیابی های حضوری (البته گاهی از مواقع تنها ارسال کردن رزومه کاری برای اسپانسر یا کارفرما کفایت خواهد کرد).
▪︎ اخذ دعوتنامه کاری و جاب آفر کشور عمان ۱۴۰۳ از طرف کارفرما در این کشور
▪︎ اخذ کار در کشور عمان و ویزای کاری این کشور به مدت دو سال و قابلیت تمدید برای آغاز کار به عنوان آرایشگر 

آرایشگر عمانی در حال اصلاح موی سر مشتری

هزینه ی استخدام شدن به عنوان آرایشگر در عمان 

عوامل زیادی بر روی هزینه استخدام آرایشگر در عمان اثر می گذارد؛ در نتیجه حتما برای مهاجرت کردن به این کشور، این هزینه ها را مد نظر خود قرار بدهید. عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه استخدام آرایشگر در عمان به شرح زیر می باشد.
● هزینه ترجمه همه مدارک
● اخذ و تمدید پاسپورت
● هزینه دریافت ویزا کار عمان که در سال ۲۰۲۴ میلادی، هزینه آن ۵۰ ریال است.
● حق الزحمه کاریابی که این هزینه معادل ۱ ماه حقوق کارجو درون کشور عمان می باشد. این هزینه برای آرایشگران حدودا ۲۵۰ الی ۵۰۰ ریال کشور عمان خواهد بود.
باید به این نکته هم اشاره کنیم که در اکثر موارد، مکان و همچنین هزینه اسکان در کشور عمان برای آرایشگران، بر عهده کارفرما می باشد که این امر، یک مزیت به حساب می آید.

حقوق آرایشگری در عمان چقدر است؟

در چند سال اخیر پذیرش مهاجران در کشور عمان رونق بسیار زیادی یافته است؛ به طوری که دولت عمان توانسته شرایط زندگی خوبی را برای متقاضیان فراهم آورد. آرایشگری در کشور عمان امکان پیشرفت بسیار زیادی دارد. درآمد آرایشگران در عمان به قدری خوب می باشد که افراد بسیاری وارد این حرفه می شوند. پس متناسب با افزایش بازار کاری مد و فشن، متقاضیانی با مهارت کافی و حداقل سرمایه، می توانند حقوق و درآمد بسیار خوبی را از این راه به دست آورند. به طور کلی، درآمد متوسطه آرایشگران در عمان در 2023 میلادی، 770 OMR (عمانی) بود. همچنین درآمد آرایشگران در عمان چیزی بین 390 OMR الی 1,180 OMR و حتی بیشتر می باشد. ولی باید توجه داشته باشید که چون آرایشگری به طور مداوم دچار تغییر می شود، هم مسیر بودن با تغییرات نقش به سزایی برای جذب مشتری و همچنین افزایش درآمد دارد. 

آقایانی که در کلاس های پیرایش درجه ۲ اسم نویسی می کنند پس از قبول شدن در آن می توانند برای اخذ مدرک پیرایش درجه ۱ مردانه ثبت نام کنند. توجه داشته باشید که متقاضی هر چقدر تخصص و همچنین مدرک آرایشگر بیشتری درون حوزه های امور متفاوت داشته باشد، به درآمد بیشتری هم می رسد. درآمد آرایشگاه های مردانه در عمان روزانه 500 هزار تومان و حتی زیادتر می باشد که نصف بیشترش سود خالص بوده و به همین خاطر می توانیم بگویم حرفه آرایشگری جزو پردرآمدترین  مشاغل در کشور عمان است. 

هزینه افتتاح سالن زیبایی در عمان چقدر است؟

عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه های افتتاح سالن زیبایی در عمان عبارتند از:
▪︎ هزینه ثابت مثل ثبت شرکت
▪︎ هزینه مکان سالن
▪︎ مبلغ اجاره سالن
▪︎ کیفیت سالن زیبایی
▪︎ تعداد پرسنل
▪︎ هزینه آب، برق، گاز و تلفن

مشاوره تخصصی مهاجرت

فهرست مطالب

خوشبختانه، اقتصاد کشور عمان جایگاهی تثبیت شده دارد و به خاطر نرخ تورم پایین می توان به راحتی در عمان یک سالن زیبایی تاسیس کرد. اگر آرایشگر هستید یا قصد افتتاح کردن سالن زیبایی در این کشور را دارید، از راه ثبت شرکت در کشور عمان، افتتاح آرایشگاه درون عمان را عملی کنید.

به طور کلی خود اشتغالی، ثبت شرکت و استخدام آرایشگر در عمان امکان دریافت اقامت دائمی عمان یا تابعیت این کشور را به متقاضی نمی دهد. اگر به دنبال دریافت اقامت دائمی این کشور هستید، باید از روش های دیگر اقدام کنید. 

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ندا
ندا
1 ماه قبل

باسلام من چندسال سابقه ارایشگری دارم بیشتر حرفه ام رنگ و کراتین مو هست چجوری میتونم استخدام بشم؟