مزایای ویزای اسکیل ورکر استرالیا

ویزای اسکیل ورکر استرالیا بهتر است یا جاب آفر؟

آیا با مزایای اسکیل ورکر استرالیا آشنا هستید؟ حتما تا به حال اسم ویزای اسکیل ورکر استرالیا را شنیده اید؟ به طور کلی، ویزای اسکیل ورکر کشور استرالیا، پرطرفدارترین راه برای مهاجرت افرادی می باشد که به دنبال یک فرصت‌ شغلی خوب و زندگی ایده آل می گردند. ویزای اسکیل ورکر استرالیا تاثیر به سزایی بر روی ساختار اجتماعی و همچنین اقتصادی این مکان دارد. 

اسکیل ورکر ها، افرادی توانمند با مهارت‌ های ویژه ای هستند که نقش مهمی در توسعه دادن صنایع مختلف دارند. کسانی که ویزای اسکیل ورکر استرالیا دارند، فرصت‌ های شغلی فوق العاده ای در این کشور دارند و به رشد اقتصادی هر چه بهتر استرالیا کمک می کنند. ما در این مقاله، به بررسی مزایای اسکیل ورکر استرالیا می پردازیم و شما را برای گرفتن این ویزا یاری می کنیم. پس با ما همراه باشید. 

اسکیل ورکر استرالیا چه نوع ویزایی است؟ 

در پاسخ دادن به این که اسکیل ورکر استرالیا چه نوع ویزایی می باشد باید بگوییم که Skilled Worker نوعی برنامه مهاجرتی این کشور است که به متقاضیانی با مهارت ویژه با توانایی‌ های فنی اجازه می‌ دهد به عنوان یک مهاجر دائمی به کشور استرالیا بروند. ویزای اسکیل ورکر استرالیا برنامه ای برای مهاجرانی می باشد که توانایی‌ و تجربیات خاصی درون زمینه‌ های گوناگون از جمله مهندسی، پزشکی و IT یا حسابداری دارند.  

برای وارد شدن به کشور استرالیا به عنوان توریست برای مدت کوتاه، هر کسی می‌ تواند از اسکیل ورکر کشور استرالیا استفاده کند. مزایای اسکیل ورکر استرالیا بسیار است؛ به گونه ای که این ویزا به متقاضی اجازه می‌ دهد که به مدت سه، شش یا دوازده ماه در این کشور بماند. 

 اسکیل ورکر استرالیا

مزایا گرفتن اسکیل ورکر استرالیا 

گرفتن ویزای اسکیل ورکر کشور استرالیا برای متقاضیان مزایای بسیار زیادی به همراه دارد. علاوه بر این که با گرفتن این ویزا می توانید از موقعیت های شغلی خوبی در کشور استرالیا برخوردار شوید، این توانایی را دارید که از امکانات خوب این مکان نهایت استفاده را ببرید. جدایی از این موارد، سایر مزایای اسکیل ورکر استرالیا به شرح زیر می باشد.

 • اخذ اقامت کاری کشور استرالیا: ویزای اسکیل ورکر به اشخاص این اجازه را می‌ دهد که در کشور استرالیا کار کنند و پس از آن اقامت کاری این کشور را دریافت نمایند.
 • امکان استفاده کردن از سیستم های درمانی کشور استرالیا Medicare: یکی از مزایای ویزای اسکیل ورکر استرالیا این است که به فرد متقاضی اجازه می‌ دهد از سیستم درمانی کشور استفاده کند.
 • گرفتن تابعیت دائمی اقامت استرالیا: فرد متقاضی برای مهاجرت به کشور استرالیا پس از چهار سال کار در این کشور می تواند اقامت دائمی آن را کسب کرده و سپس برای همیشه به این محل نقل مکان کند.

بهتر است بدانید که ویزای اسکیل ورکر استرالیا انواع مختلفی دارد و هر کدام از آن ها نیز از مزایای خاصی برخوردار هستند. پس در مبحث مزایای ویزای اسکیل ورکر استرالیا باید این نکته را هم ذکر کنیم.

 1. یکی از انواع ویزاهای اسکیل ورکر استرالیا، مهاجرت دائمی یا Permanent Visas است که به افرادی با مهارت‌ و تخصص‌ بالا تعلق می گیرد. این نوع ویزا نیازی به حمایت ایالت یا کارفرما از مهاجر ندارد.
 2. دومین نوع ویزای اسکیل ورکر، ویزای مهاجرت ایالتی است و به افرادی که توسط ایالت و یک منطقه استرالیا جهت کار کردن در آن محل انتخاب شده‌ اند کمک زیادی می کند.

ویزای جاب آفر استرالیا چیست؟ 

ویزای جاب آفر استرالیا یک ویزای اسپانسر شغلی یا Employer Sponsored Visas شناخته شده در جهان است که به کارفرمایان کمک می کند تا بتوانند از ماهرترین نیروها برای تامین مایحتاج تجاری خودشان استفاده کنند. پیشنهاد های شغلی که از سمت یک کارفرما برای افراد متقاضی فراهم می‌ شود، یک سری شرایط خاص دارند. به عبارتی، کارفرما موظف می باشد مراحل ارزیابی را به طور کامل طی کند و اثبات نماید فرد مورد نظرش را در کشور استرالیا یافت نکرده است.
در صورتی که از مهارت‌ و توانمندی‌ های خوبی برخوردار هستید و می‌ توانید به رشد اقتصادی و نیروی کار کشور استرالیا کمک کنید، مهاجرت کردن به این سرزمین توسط پیشنهادات شغلی برایتان بهترین گزینه است. ویزای جاب آفر استرالیا انواع مختلفی دارد که فرد متقاضی متناسب با شرایط شخصی خودش، می‌ تواند یکی از این موارد را انتخاب کند.

شرایط گرفتن ویزای اسکیل ورکر استرالیا

انواع ویزای جاب آفر استرالیا 

گرفتن ویزای جاب آفر کشور استرالیا مزایای زیادی برای متقاضیان دارد. البته همان طور که در تیتر قبلی گفتیم، این ویزا انواع مختلفی دارد و هر کدام از آن ها هم مزایای خاص خودشان را دارند. برای پی بردن به مزایای گرفتن جاب آفر استرالیا بهتر است که با یک دیگر، هر کدام از انواع این ویزا را بررسی کنیم.

۱. ویزای جاب آفر 482 کشور استرالیا

ویزا 482 استرالیا به کارفرمایان امکان می‌ دهد تا از کارگری با مهارت بالا، به خاطر نداشتن نیرو های ماهر، حمایت مالی نمایند. حداقل مدت زمان اقامت مهاجرانی که قصد دارند با ویزای 482 به استرالیا بروند، بین 2 الی 4 سال می باشد. مهم ترین مزایای این نوع ویزا جاب آفر عبارت است از:
▪︎  شرایط کار، تحصیل یا حتی زندگی در کشور استرالیا.
▪︎  امکان مهاجرت کردن با خانواده
▪︎  رفت و آمد به کشور استرالیا بدون هیچگونه محدودیت.
▪︎ امکان تغییر دادن ویزا و ارائه درخواست اقامت دائمی. 

۲. ویزای جاب آفر مدل 186 استرالیا 

این ویزا به متقاضیان اقامت دائمی می دهد می‌کند و جزو پر ارزش ترین ویزا های کل قاره اروپا به شمار می رود. از مزایای این ویزا باید به موارد زیر اشاره کنیم.
▪︎ امکان کار کردن بدون هیچ گونه محدودیتی در استرالیا.
▪︎ امکان تحصیل درون این کشور.
▪︎ رفت و آمد 5 ساله به استرالیا.
▪︎  امکان ثبت نام در سامانه درمانی Medicare.
▪︎ امکان حمایت کردن از بستگان درجه ۱ برای وارد شدن به استرالیا.
▪︎ امکان ارسال درخواست شهروندی کشور استرالیا بعد از 4 سال.

 ۳. ویزای جاب آفر 187 استرالیا

با کمک این ویزا فرد متقاضی می تواند اقامت دائمی استرالیا را در مناطق کم جمعیت با حمایت کارفرما بگیرد. مزیت دیگر این ویزا آن است که به کارگران اجازه می‌ دهد در استرالیا به زندگی و کار بپردازند. به طور کلی این ویزا امکانات متعددی برای فرد متقاضی ایجاد می کند که شامل حمایت کردن از توسعه یافتن مناطق کم‌ جمعیت، به وجود آوردن فرصت‌ شغلی متنوع و تعامل زیاد و مثبت با بخش اقتصاد منطقه می باشد.

اسکیل ورکر یا جاب افر استرالیا کدام ویزا برای ایرانیان بهتر است؟

در حالت کلی نمی توانیم به طور دقیق بگوییم که کدام ویزا یعنی جاب آفر یا اسکیل ورکر برای ایرانیان بهتر است؛ چون که هر کسی متناسب با شرایط خودش باید یکی از این ویزا ها را انتخاب کنید. به طور کلی ویزای اسکیل ورکر، به افرادی تعلق می گیرد که مهارت خاصی داشته باشند و از آن طریق وارد استرالیا بشوند. اما ویزای جاب آفر این گونه است که متقاضی با حمایت کارفرمای خودش وارد این کشور می شود؛ با توجه به این نکته، در ویزای اسکیل ورکر متقاضی از سمت هیچ اسپانسری حمایت نمی شود و خودش به تنهایی و بر اساس مهارت هایی که دارد وارد این کشور می شود.

اما با این حال نمی توانیم مزایای ویزای اسکیل ورکر استرالیا را هم در نظر نگیریم. همانطور که در تیتر مزایای ویزای اسکیل ورکر استرالیا گفتیم، متقاضی با اخذ این ویزا می تواند از خدمات درمانی خوب استرالیا استفاده کند و آینده شغلی بسیار خوبی در انتظارش است. اما اگر بخواهیم از مزایای ویزای جاب آفر استرالیا بگوییم، تعجب خواهید کرد. شما با اخذ این ویزا می توانید بدون هیچ گونه محدودیتی در استرالیا کار کنید. حتی می توانید از بستگان خودتان هم حمایت کنید تا به این سرزمین بیایند. در هر دو ویزا شما می توانید بعد از ۴ سال درخواست اقامت دائمی بدهید و در صورت برخورداری از شرایط لازم، اقامت دائمی استرالیا به شما داده می شود.

مزایای ویزای اسکیل ورکر استرالیا برای ایرانیان

مقایسه هزینه های ویزای اسکیل ورکر و جاب آفر استرالیا

به طور کلی، هزینه های مربوط به اخذ ویزای اسکیل ورکر و جاب آفر استرالیا شامل چند مورد است که اکثر آنها باید به طور نقدی پرداخت شوند. این هزینه‌ ها عبارتند از:

 1. هزینه های دولتی: این مورد شامل هزینه‌ هایی است که مربوط به پردازش ویزا از سمت دولت استرالیا می باشند.
 2. هزینه های پزشکی: در بعضی از موارد احتیاج است که متقاضی، آزمون‌ های پزشکی مربوطه را انجام دهد و هزینه‌ های مرتبط با آن را پرداخت کند.
 3. هزینه آزمون زبان: اگر احتیاج به اثبات کردن دانایی زبان انگلیسی باشد، متقاضی باید هزینه های مربوط به آزمون زبان را هم در نظر بگیرد.
 4. هزینه مشاوره: در صورتی که متقاضی بخواهد از خدمات مشاور مهاجرت ماهر استفاده کند، هزینه‌ های مرتبط با مشاوره و خدماتش را هم در نظر بگیرد.
 5. هزینه‌ های مربوط به زندگی: پیش از وارد شدن به سرزمین استرالیا، لازم است هزینه‌ های زندگی این کشور را هم محاسبه کند. لطفا در نظر بگیرید که این فقط چند فاکتور از هزینه‌ های مرتبط با ویزای اسکیل ورکر و جاب آفر استرالیا است؛ زیرا این هزینه ها بر اساس شرایط شخصی یا موقعیت متقاضی هم تغییر می کنند.

ما در این مقاله سعی کردیم دو ویزای پرطرفدار استرالیا یعنی جاب آفر و اسکیل ورکر را برایتان نقد و بررسی کنیم. برای آن که ببینید کدام ویزا برایتان بهتر است، به شرایط خودتان توجه کنید. ببینید که آیا از مهارت خاصی که بتواند رشد اقتصادی استرالیا را افزایش دهد برخوردار هستید؟ چون که این موضوع مراجع مربوطه را تحت تاثیر قرار می دهد. 

مشاوره تخصصی مهاجرت

فهرست مطالب

سوالات متداول  سؤالات متداول | FAQs 

ویزای اسکیل ورکر منطقه ای (زیر کلاس 491) سهولت: 5/10

۸ مهارتی که می تواند پتانسیل درآمد در استرالیا را افزایش دهد:

 1. بازاریابی محصول. …
 2. بازاریابی دیجیتال. …
 3. چرخه عمر توسعه نرم افزار (SDLC) …
 4. مشاوردهی در امر مدیریت. …
 5. توسعه وب. …
 6. هوش مصنوعی. …
 7. خرده فروشی. …
 8. طراح گرافیک.
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها