شغل آرایشگری در استرالیا

آشنایی با شرایط جاب آفر استرالیا برای آرایشگران

آیا با شرایط جاب آفر استرالیا برای آرایشگران آشنایی دارید؟ چندین سال است که دولت استرالیا، شغل آرایشگری را حرفه ای می‌ شناسد که به خاطر افزایش جمعیت، در این کشور ضروری و مورد نیاز است. خوشبختانه آرایشگرانی که واجد شرایط باشند، می‌ توانند با رعایت کردن الزاماتی تعیین‌ شده، سریعا به این کشور مهاجرت نمایند. توجه داشته باشید متقاضیانی که مجوز مهاجرت کردن به کشور استرالیا را به عنوان یک آرایشگر دارند، واجد شرایط دریافت اقامت دائمی این کشور می باشند. 

میزان درآمد آرایشگری در استرالیا

مدارک لازم جاب آفر استرالیا برای آرایشگران

برای آن که بتوان بلافاصله پس از ورود به کشور استرالیا، به عنوان یک آرایشگر در سالنی کار کرد، لازم است مدارک لازم جاب آفر استرالیا برای آرایشگران را به مراجع مربوطه ارائه داد. ما در ادامه مطلب برخی از گواهینامه ها و مدارکی که برای وارد شدن به حرفه آرایشگری در کشور استرالیا احتیاج است را ذکر کرده ایم.

۱. گواهی I

گواهی I یک مدرک مقدماتی می باشد که با استفاده از آن می توان به طور نیمه مستقل در کشور استرالیا مشغول به کار شد و تجربیات بسیار خوبی را در زمینه خاص و مدیریت کردن افراد به دست آورد. برای اخذ این مدرک متقاضی می تواند در آموزش هایی که به صورت حضوری یا آنلاین در موسسات مختلف برگزار می شوند، شرکت کند.

۲. گواهی III

اگر شخصی بخواهد وارد سطح ویژه و حرفه ای آرایشگری در کشور استرالیا بشود، لازم است که حتما گواهی III را اخذ کند. با شرکت کردن در این دوره آموزشی، متقاضی مهارت های فنی لازم برای نظارت بر سالن یا تبدیل شدن به آرایشگر حرفه ای و با مهارت را دریافت می کند. به عبارت دیگر به منظور تبدیل شدن به آرایشگر ماهر و بسیار موفق در کشور استرالیا جنوبی یا نیو ساوت ولز، احتیاج به گواهی III خواهید داشت.

۳. گواهی IV

گواهی IV یک مدرک پیشرفته آرایشگری در کشور استرالیا است و برای افرادی مفید می باشد که قصد دارند، سالن خودشان را اداره کنند و یا مدیر یک سالن شوند. این گواهی مهارت ها و همچنین دانشی که از مدارک قبلی به دست آمده را به صورت یکجا جمع کرده است. بعد دریافت این گواهینامه و صلاحیت نامه فرد متقاضی می تواند کارهای بزرگی را در زمینه آرایشگری انجام دهد. 

۴. دیپلم آرایشگری

بعد از کامل شدن گواهینامه پیشرفته یا همان IV، می توان برای اخذ دیپلم آرایشگری هم اقدام کرد. این دیپلم به متقاضی کمک می کند تا بتواند مهارت ها یا قابلیت های خودش را افزایش دهد. دیپلم آرایشگری در کشور استرالیا معمولا به وسیله موسسات و همچنین کالج حرفه ای، به شکل تمام وقت، پاره وقت یا آنلاین ارائه خواهد شد.

آرایشگر زنانه در استرالیا

مراحل گرفتن جاب آفر آرایشگری در استرالیا

اولین و مهمترین مرحله در گرفتن جاب آفر آرایشگری در استرالیا ارزیابی مهارت شخص متقاضی است. متقاضی می بایست شغل از آرایشگری مهارت بالایی داشته باشید و تخصص وی به وسیله سازمان ارزیاب مربوطه، بررسی و تایید گردد.
توجه داشته باشید که این سازمان ها هم به ارزیابی مهارت فرد متقاضی می پردازند و هم سنوات سابقه کار او را بررسی می کنند‌. در مرحله بعدی میزان سابقه مربوطه را که موجب مشخص گردیدن امتیاز سابقه کار فرد متقاضی است، مشخص می کنند. فرد باید برای گرفتن جاب آفر آرایشگری در استرالیا تمامی مدارک عمومی که مراجع ارزیاب طلب می کنند مثل قرارداد سالانه، نامه شرح وظایف کاری یا فیش حقوقی، مدارک تحصیلی از قبیل دانشنامه تحصیلی تکمیلی، ریز نمرات و مدارک مهارتی را ارائه دهد. پس از بررسی کردن شرایط و مدارک متقاضی از سمت سازمان های مربوطه، امتیازات آرایشگر بررسی می شود.
در اکثر مواقع امتیازات افراد متقاضی به صورت آنلاین محاسبه می شود. در این مرحله از مراحل گرفتن جاب آفر آرایشگری در استرالیا، امتیازات فرد متقاضی اعلام می شود و مشخص خواهد شد که متقاضیان در شغل آرایشگری که ارزیابی مثبتی به دست آورده اند، چه امتیازاتی دارند. توجه داشته باشید ارائه دادن نمره زبان برای فرد مهاجر در این مرحله از گرفتن جاب آفر آرایشگری در استرالیا اجباری است. توجه داشته باشید که هر ایالتی از کشور استرالیا شرایط خاص خودش را دارد و لازم است که تمامی این شرط را لحاظ کرد.
وقتی که با درخواست متقاضی از سمت ایالات یا دولت فدرال استرالیا موافقت شد، دعوتنامه صادر می شود. این دعوتنامه در بعضی از مواقع در دو مرحله ارسال می شوند که در این حالت تا هنگام اخذ دومین دعوتنامه، مرحله دریافت دعوتنامه یا اسپانسرشیپ کامل نمی گردد. پس از دریافت دومین دعوتنامه، مرحله دریافت اسپانسر به اتمام می رسد و فرد 60 روز فرصت خواهد داشت تا دعوتنامه را بپذیرد و نسبت به ثبت کردن پرونده درخواست ویزا جاب آفر آرایشگری در استرالیا اقدام نماید.
در مرحله بعدی وقتی متقاضی دعوتنامه را پذیرفت، باید درخواست دریافت ویزای را در سازمان مهاجرتی استرالیا ثبت کرده و اطلاعات تکمیلی از قبیل آزمایشات پزشکی، گواهینامه عدم سوء پیشینه، اطلاعات مرتبط با نمره زبان و غیره را ارائه نماید.

به طور خلاصه، هر فرد برای دریافت جاب آفر آرایشگری در استرالیا باید ۴ مرحله زیر را طی کند.
۱• ارزیابی مهارتی
۲• ثبت EOI یا امتیازات فرد به صورت آنلاین
۳• دریافت دعوتنامه
۴• درخواست ویزا

شخصی در حال آرایش در استرالیا

حقوق آرایشگری در استرالیا چقدر است؟ 

به طور کلی، آرایشگری در کشور استرالیا جزو اموری به شمار می آید که از زیر شاخه‌ های مختلفی تشکیل شده است. عنوان شغلی که این فعالیت با آن شناخته شده و برایش ANZSCO ID درون لیست مشاغل تعیین می شود Hairdressers خواهد بود. تقریباً می توانیم بگوییم که هر فرد آرایشگری تقریبا 50000 الی 60000 دلار کشور استرالیا را به صورت سالانه دریافت خواهد کرد. البته اگر فردی بتواند در ایالات لاکچری یا بالا شهر به آرایشگری مشغول شود میزان حقوق بیشتری هم دریافت می کند. به طور کلی Just Cuts و همچنین  HAIR STATION بهترین مجموعه‌ های هستند در این حیطه مشغول به کارند و کارمندان آن ها هم دریافتی بیشتری در مقایسه با میانگین‌ بیان شده دارند. در ادامه مطلب فهرستی از اسامی چند شهر استرالیا را با ذکر درآمد آرایشگران در آن را آورده ایم تا بتوانید مقصد خودتان را برای مهاجرت به استرالیا بهتر انتخاب کنید.

  • بلک تاون با درآمد 80714 دلار
  • پوینت کوک با درآمد 78973 دلار
  • کرانبورن با درآمد 76974 دلار
  • همیلتون با درآمد 76193 دلار
  • ویندزور با درآمد 70647 دلار
  • ماندورا با درآمد 67759 دلار
  • سیدنی با درآمد 63067 دلار
  • ملبورن با درآمد 62422 دلار
  • مونا ویل با درآمد 56285 دلار

مشاوره تخصصی مهاجرت

فهرست مطالب

سوالات متداول  سؤالات متداول | FAQs 

بله به طور کلی باید بگوییم متقاضیانی که از راه ویزای کاری یا جاب آفر اقدام به مهاجرت کردن به کشور استرالیا می کنند این توانایی را دارند که بعد از چهار سال زندگی در آنجا اقامت دائم خود را بگیرند.

عوامل مختلفی بر روی هزینه جاب آفر استرالیا برای آرایشگران اثر می گذارد. یکی از این عوامل، هزینه های مربوط به دریافت گواهی نامه های مربوطه است. علاوه بر این، باید برای ارسال مدارک، ثبت نام در سایت های مربوط و غیره هم مبلغی را در نظر گرفت.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها