تسهیل مهاجرت در برنامه بودجه حزب کارگر استرالیا

چارلز سوم رسما پادشاه استرالیا و نیوزیلند معرفی شد

طی مراسمی که روز یکشنبه به مناسبت به سلطنت رسیدن چارلز سوم، پادشاه بریتانیا در استرالیا و نیوزیلند برگزار شد وی رسما در این دو کشور نیز عنوان پادشاه را دریافت کرد.

دیوید هارلی، فرماندار کل استرالیا که به موجب قانون اکنون نماینده چارلز سوم، پادشاه بریتانیا در کشورش محسوب می‌شود طی مراسمی که در کانبرا برگزار شد در سخنانی تصریح کرد که «شاهزاده چارلز آرتور جورج پادشاه چارلز سوم است و به لطف خدا بر استرالیا نیز پادشاهی می‌کند.»

در مراسم مشابهی که در ولینگتون برگزار شد، جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند ضمن اعلام پادشاهی چارلز سوم بر کشورش یادور شد که او «علاقه‌ای دیرین به نیوزیلند دارد و همواره احساسات عمیق خود را نسبت به مردم این کشور نشان داده است.»

 
 

این مراسم بیشتر ماهیت تشریفات داشت و صرفا برای احترام به چارلز سوم و ابراز تمایل برای ادامه پادشاهی وی بر هر دو کشور برگزار شده بود.

سترالیا و نیوزیلند از مستعمرات سابق بریتانیا به شمار می‌روند که از چندین دهه گذشته به این سو ضمن اعلام استقلال پادشاه بریتانیا را همچنان به صورت تشریفاتی به عنوان «رئیس کشور» به رسمیت می‌شناسند.

علاوه بر دو کشور یاد شده، سیزده کشور دیگر به عنوان قلمروهای همسود بریتانیا شناخته می‌شوند که چارلز سوم در مقامی تشریقاتی ریاست آنها را نیز برعهده خواهد داشت.

این کشورهای عبارتند از: پاپوآ گینه نو، جزایر سلیمان، تووالو (در اقیانوسیه)، کانادا (در آمریکای شمالی)، بلیز (در آمریکای جنوبی)، و آنتیگوا و باربودا، باهاما، باربادوس، گرنادا، جامائیکا، سنت کیتس و نویس، سنت لوسیا، سنت وینسنت و گرنادین (در هند غربی و جزایر کارائیب).

مقام «ریاست کشور» که چارلز سوم به عنوان پادشاه بریتانیا در مستمعرات سابق کشورش برعهده دارد بیشتر یک عنوان تشریفاتی است؛ به نحوی که امور روزمره و جاری کشورهای قلمرو همسود توسط دولت انتخابی به ریاست نخست وزیر انجام می‌شود.

پادشاه چارلز سوم همچنین ریاست اتحادیه کشورهای همسود یا مشترک المنافع را که از ۵۶ کشور مستقل تشکیل شده برعهده دارد.

آنتونی آلبانیزی، نخست وزیر استرالیا که قرار است این هفته برای شرکت در مراسم تشییع جنازه ملکه الیزابت راهی لندن شود، روز ۲۲ سپتامبر را در کشورش به مناسبت درگذشت ملکه تعطیل رسمی اعلام کرده است.

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره ۰۲۱۸۸۱۰۱۹۴۳ و یا واتس آپ ۰۰۹۸۹۱۲۹۵۳۲۱۲۵ تماس حاصل فرماییدالبته می توانید  با مراجعه به این لینک شماره و سایر اطلاعات خود را برای کارشناسان گروه بین الملل پرواز ارسال فرمایید، تا با شما تماس گرفته شود.

مشاوره تخصصی مهاجرت

فهرست مطالب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها