مرد استرالیایی در حمله مرگبار کانگورو جان باخت

مرد استرالیایی در حمله مرگبار کانگورو جان باخت

مردی که از یک کانگورو وحشی به عنوان حیوان خانگی نگهداری می کرد در پی حمله‌ای مرگبار و نادر از سوی این حیوان جان باخت.

پلیس استرالیا در گزارشی تایید کرد که قربانی بر اثر حمله کانگورو در جنوب غربی این کشور کشته شده است.

آسوشیتدپرس با پوشش خبری این حادثه از آن به عنوان نخستین حمله مرگبار یک کانگورو در استرالیا از سال ۱۹۳۶ تاکنون یاد کرده است.

در این گزارش قربانی مردی ۷۷ ساله معرفی شده و آمده است که بدن مجروح وی توسط یکی از نزدیکانش در ملک شخصی او واقع در منطقه‌ای نیمه روستایی در ۴۰۰ کیلومتری جنوب شرق پرت، مرکز ایالت استرالیای غربی پیدا شد.

گمان می‌رود که او اوایل روز توسط یک کانگورو مورد حمله قرار گرفته باشد. بنا به گزارش پلیس کانگوروی مهاجم به دلیل آنکه از دستیابی امدادگران به مرد مجروح ممانعت می‌کرد به ضرب گلوله کشته شد.

پلیس با اشاره به اینکه قربانی از کانگورو وحشی به عنوان حیوان خانگی نگهداری می کرد، در بیانیه‌ای یاد آور شد که این کانگورو برای امدادگران اورژانس هم یک تهدید به حساب می‌آمد.

مرد مجروح بر اثر حمله کانگورو در پی شدت جراحات، در محل جان باخت و پلیس پس از آن اقدام به تهیه گزارشی برای پزشکی قانونی کرد که در آن علت رسمی مرگ ثبت خواهد شد.

برای نگهداری از جانوران بومی استرالیا به عنوان حیوانات خانگی محدودیت‌های قانونی در این کشور وضع شده است، با این حال دفتر رسانه‌ای پلیس روز سه‌شنبه اعلام کرد که هیچ اطلاعاتی در اختیار ندارد که نشان دهد فرد قربانی مجوز نگهداری کانگورو را داشته است.

به گفته تانیا ایروین، فردی که مسئولیت کمک و رسیدگی به درازپایان در بخش نجات حیوانات بومی در پرت را برعهده دارد: مقامات به ندرت مجوز نگهداری کانگوروها را در استرالیای غربی صادر می کنند.

وی می‌گوید که نباید از کانگوروها به عنوان حیوانات بامزه یاد کرد و بدون مجوز آنها را در منزل نگاه داشت چرا که گاهی بسیار وحشی هستند.

مسئول مراقبت از درازپایان در سرویس نجات حیوانات بومی می‌گوید این مرکز با هدف بازگردان حیوانات بومی بویژه کانگوروها به طبیعت آنها را بازپروری می‌کند.

کانگوروهای خاکستری غربی به عنوان گونه‌ای از دراز‌پاها در جنوب غربی استرالیا به وفور دیده می‌شوند؛ قد این حیوانات گاهی تا ۱.۳ متر می‌رسد و می‌توانند تا ۵۴ کیوگرم وزن داشته باشند.

مشاوره تخصصی مهاجرت

فهرست مطالب
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها